Dá sa znova začať kojiť?

Alexandra    13.05.2020, 20:06

Dobry vecer chcela by som sa opytat za moju sestru. Ma pol rocne dievcatko, asi 3 mesiace kojila, no malicka nechcela velmi prsnik. potom si asi mesiac a pol cisto len odsavala ale cim dalej tym menej mala cas na odsavanie kedze vonku zacalo byt pekne pocasie a bola s dcerkou vonku vacsinu dna. Tak prestala odsavat a je tomu asi mesiac a pol. Chcela by sa Vas opytat, ci je este nejaka sanca i ked miziva, to opat nejak rozbehnut a zacat kojit. Ked si skusa z prsnika vytlacat, tak ide este najprv taka voda akoby (pravdepodobne predne mlieko) a za tym aj take mlieko, ale nie vela a ma to kyselkavu chut. Dakujem za Vase rady.

Milá Alexandra,

aj v tejto situácii je možné urobiť kroky, ktoré môžu pomôcť, aby sa bábätko začalo prisávať a tiež, aby sa zvýšila tvorba mlieka. Nič nie je stratené. Pomáhali sme aj ženám so staršími bábätkami, ktoré sa začali znova dojčiť. Ak sa materské mlieko z prsníka neodoberá, zahusťuje sa a mení sa aj koncentrácia niektorých látok v ňom. To môže spôsobovať slanšiu alebo kyslejšiu chuť. Toto nepredstavuje žiaden problém, neznamená to, že toto mlieko nemôže bábätko piť.

Vašej sestre prosím pošlite odkaz na túto odpoveď z našej poradne, v ktorej odpovedáme na podobnú otázku:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5065

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dá sa znova začať kojiť?