Môžu z technického hľadiska muži dojčiť?

Anet    21.01.2013, 14:44

Zaujímal by ma váš odborný názor. Internetom sa teraz šíri správa o nájdení písomností, kde je uvedené, že muži dojčili. Môžu muži dojčiť? ;) Je to fikcia alebo to má niečo do seba? (mňa táto predstava pobaví) http://www.mensmilk.cz/ http://ona.idnes.cz/muzske-kojeni-0dh-/zdravi.aspx?c=A130118_090814_zdravi_pet http://www.sheknows.com/parenting/articles/958999/can-men-breastfeed

Milá Anet,

muži majú mliečne žľazy a môže sa im tvoriť mlieko, preto, čisto technicky, muži môžu dojčiť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Môžu z technického hľadiska muži dojčiť?