Kojenie a ockovanie proti covidu Astrazeneca

Mirka    26.02.2021, 21:42

Dobry den.Prosim Vas pekne o radu.Mam skoro rocnu dcerku ,ktoru kojim.Normalne jedlo jej chuti ,ale papa malinko.Mam moznost sa zaockovat proti Koronavirusu s ockovacou latkou Astrazeneca,nakolko som este pracovnik v skolke a tu v Nemecku sa idu vsetci pracovnici v skolkach ockovat,no kto teda chce.Ja som sice na materskej,ale ponukli mi to,lebo ze so stale ich zamestnanec. Prosim Vas o radu.Viem,ze nie su ziadne studia ohladom kojenia a ockovania.No rada by som dcerku nadalej kojila,ale mam strach,ci sa jej nieco nemoze stat.Dcerka ma alergiu na mliecnu bielkovinu,tak som rada,ze pije aspon moje mlieko,kedze obe nemozme normalne. Moja detska lekarka mi radi odstavit. Dakujem

Milá Mirka,

táto otázka je teraz veľmi častá a preto sme pripravili podrobný článok s vysvetleniami, prečo je pre vaše bábätko bezpečnejšie, aby ste pokračovali v dojčení, keď sa dáte zaočkovať:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/veda/ockovanie/

V čase pandémie je predčasné odstavenie dieťaťa ten najhorší krok, ktorý je možné matke navrhnúť. Pokračujte v dojčení, dojčenie nijako nečasujte po očkovaní, neobmedzujte a dojčite tak, ako to dieťatko potrebuje.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie a ockovanie proti covidu Astrazeneca