Dojčenie a dlhšie prestávky medzi ním 2

Ivana    04.03.2021, 14:13

Ďakujem krásne za odpoved práveže malinká dudlik nemá odmieta ho a ručičky má zaviazané v zavinovačke. Ak teda odsajem s nieje mi nepríjemný pocit plných pŕs je to úplne v poriadku ? Ďakujem krásne a som vďačná že mám možnosť zistiť takouto formou odpovede na moje otázky robíte úžasnú prácu

Milá Ivana,

ďakujeme za vaše milé slová a aj za spresnenie otázky, ku ktorej sme vám odpovedali v tomto odkaze:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=9329

Za okolností, ktoré spomínate, vám odporúčame v noci bábätko nedávať do zavinovačky, pretože jej používanie môže maskovať (aj cez deň) znaky pripravenosti bábätka na dojčenie a je možné, že bábätko v zavinovačke sa nezobudí dostatočne často.

Čo sa týka odsatia mlieka, ak sa bábätko skutočne napriek všetkému v noci nezobudí a vy máte pocit plných prsníkov, môžete si odsať mlieko. Odporúčame vám prejsť detaily vašej situácie s laktačnou poradkyňou, aspoň online formou, aby bolo zrejmé, že bábätko počas dňa získava dostatok mlieka a v noci sa urobili všetky kroky preto, aby sa bábätko dojčilo, keď by to potrebovalo.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a dlhšie prestávky medzi ním 2