Mám zapalené prsia?

zuzana miklosova    24.03.2021, 20:46

Dobrý,deň kojím syna 2 roky mam dost mlieka, ale saje len z jedneho prsia druhe ma zacalo boliet som to nezvikla vytlacat vobec , nakolko ma boli som zacala vytlacat a vychadza mi z toho huste zlte akoby zkysnute mlieko ..Mám to teraz povytlacat? Co znamena to huste zlte mlieko? Zapal

Milá Zuzana,

ak sa mlieko z prsníka neodoberá, môže sa zahustiť a zmeniť konzistenciu, vôňu, chuť, či farbu. Môže byť slanšie, môže vyzerať ako „skysnuté“, je však v poriadku a dieťa ho môže piť. Vaša otázka nebola pravdepodobne odoslaná kompletná, ale ak sa obávate, či toto neznamená zápal prsníka, nie, samotný fakt, že z prsníka, z ktorého nedojčíte, ste odstriekali takéto mlieko, neznamená žiaden problém. Ak vás nepoužívaný prsník bolí, bolo by potrebné poznať viac detailov, napríklad, či máte v prsníku hrču, či máte začervenanú kožu alebo iné príznaky. Synčeka môžete dojčiť naďalej z prsníka, na ktorý je ochotný sa prisávať a ak by sa bol ochotný prisávať k druhému prsníku, môžete ho nechať dojčiť sa aj z druhého prsníka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mám zapalené prsia?