Efudix krém

Martina    01.04.2021, 23:05

Dobrý deň. Chcem sa opýtať za kamarátku, ktorá dojčí 2,5 ročné dieťa a musí ukončiť dojčenie na odporúčanie lekárov, lebo si musí začať aplikovať krém Efudix 5%, proti rakovinový. Je naozaj potrebné ukončiť dojčenie? Ďakujem

Milá Martina,

vzhľadom na to, že ide o použitie cytostatík v podobe krému, je možné pokračovať v dojčení. Lokálne použitie nie je tou istou situáciou, ako celkové použitie tohto lieku a je bezpečnejšie pokračovať v dojčení.



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Efudix krém