Alergia na MM

Miroslava    03.04.2021, 13:12

Dobry den.Dcerka ma rok,minuly tyzden zacala mat hlienave zelene hnackovite s krvou zmiesane stolice,casto prehltovala,ale nevracala doktorka brala stolicu a nic nenasla,jedine nejaku velku hodnotu ,ze ma zapal čriev. Kazala mi odstavit a davat Neocate, dcerka na elergiu na BMK potvrdenu testami.No ja mlieko a nic kde je mlieko nejem Prosim vas,co mi poradite.S dcerkinej stolice som uz fakt hotova.

Milá Mirka,

pokračujte v dojčení. Nie je žiaden lepší liek pre zapálené črevá, ako materské mlieko a dojčenie. Choré dieťa potrebuje dojčenie ešte viac než zdravé. Materské mlieko obsahuje látky vystieľajúce sliznicu čreva, látky pomáhajúce vyzrievaniu čreva, látky s protizápalovým účinkom, množstvo imunitných faktorov, viac ako 700 kmeňov probiotických baktérií. V prípade zápalového ochorenia čreva je materské mlieko tou najvhodnejšou potravou. Materské mlieko nespôsobuje zápal čriev. Dieťa nemôže byť alergické na materské mlieko. Bez ohľadu na jeho marketing je Neocate umelé mlieko a Svetová zdravotnícka organizácia apeluje na to, aby umelé mlieko po 6 mesiaci nedostávali nielen dojčené, ale aj úplne nedojčené deti. Neocate sa nesprávne odporúča v situáciách, kedy hnačkovité stolice s krvou u bábätiek súvisia v skutočnosti s nedostatočným príjmom materského mlieka a preto zdanlivo rieši situáciu, keďže bábätko, ktoré nezískavalo dostatok potravy po podaní Neocatu začne získavať dostatok potravy. Skutočným riešením v takomto prípade však je zvýšenie príjmu materského mlieka pri dojčení.

V tejto situácii vám odporúčame skontaktovať sa s laktačnou poradkyňou:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby ste spoločne vylúčili prípadné faktory znižujúce príjem mlieka zo strany bábätka:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/dieta-prestalo-priberat/

https://www.mamila.sk/sk/clanky-o-dojceni/ako-pokracovat-v-dojceni-po-6-mesiaci/

a urobili kroky pre to, aby dieťatko v tejto situácii získavalo maximálne množstvá materského mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Alergia na MM