Regenerace prsou po ukončení kojeni

Klára    08.04.2021, 10:38

Dobrý den, nejmladší dceru jsem kojila více než tři roky, poté jsme kojení postupně ukončily. Měla už jsem bolestivé i nateklé bradavky a kojit už dál nešlo. I mi přišlo, že už je to pro ni jen způsob uklidnění před spaním. Od té doby, je to už pět měsíců mi z jednoho prsa stále odtéká mlezivo i s trochou krve. Chci se zeptat, jak dlouho může trvat regenerace mléčných žláz a jak je tomu možné napomoci přirozenou cestou. Velmi děkuji za odpověď i váš čas. Hezký den Klára

Milá Kláro,

tvorba mlieka môže pokračovať mesiace aj roky po skončení dojčenia. Toto nie je prekvapivé, je to normálne. Samotný výtok mlieka teda nie je niečo, čo je potrebné riešiť. Ak pozorujete výtok mlieka s krvou, toto nie je spôsobené tým, že ste tri roky dojčili. Dojčenie nie je záťaž pre prsníky, práve naopak, absencia dojčenia je rizikovým faktorom pre rôzne ochorenia, medzi ktoré patrí aj rakovina prsníka. Rovnako, ako bolestivé bradavky nie sú súčasťou normálneho dojčenia a zasluhujú si účinnú liečbu, tak ako teraz výtok krvi nie je dôsledkom toho, že ste dojčili. Výtok krvi si vyžaduje vyšetrenie gynekológom, odporúčame vám ho preto, čo najskôr navštíviť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Regenerace prsou po ukončení kojeni