Instantné kaše

Lucia    13.04.2021, 15:27

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať či môže uškodiť babätku jedenie instantnej kaše na raňajky. Na obale kaše píše,že je to nevhodné pre dojčiace ženy,čo som si samozrejme nevšimla. Ďakujem za odpoveď.

Milá Lucia,

pri dojčení môžete jesť takú stravu, akú chcete jesť, ak chcete konzumovať instantné kaše, nie je jediný dôvod, prečo by ste mali túto voľbu zvažovať z hľadiska dojčenia. Táto veta, ktorá je na obale uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby robiť nič, čo nie je pravda. Keďže sa nezvažuje dôležitosť dojčenia a riziká, ktoré nedojčenie prináša, často sa ani len neuvažuje o tom, ako by sa dojčenie dalo skĺbiť s nejakou ďalšou potrebou matky. Keď je dojčenie považované za skutočne dôležité, dajú sa hľadať spôsoby, ako v dojčení pokračovať, aj popri rozličných iných skutočnostiach.

Pri dojčení môžete jesť to, čo chcete jesť:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/strava/

Nehovoriac o tom, že instantné kaše sa reklamujú ako normálna súčasť stravy pre bábätká v období, kedy sa učia jesť, dokonca niektoré firmy používajú marketing, ktorým navodzujú dojem, že tieto kaše alebo kupované príkrmy sú pre dieťa nevyhnutnosť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Instantné kaše