Časté budenie v noci

Vanesa    16.04.2021, 15:07

Dcéra má 4 mesiace je plne kojena a začala sa mi v noci budiť aj 10x niekedy aj každú pol hodinu je to normálne? Ďakujem

Milá Vanesa,

bábätká v tomto veku môžu potrebovať v noci viac pomoci s opätovným zaspatím, toto je normálne a súvisí to s prudkým rozvojom mozgu, ktorý v tomto veku bábätka začína. Vzhľadom na to, že toto približne v tomto veku pozoruje a zažíva väčšina matiek, odporúčame vám preštudovať si tento podrobný článok:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne-dojcenie/

v ktorom sme priniesli vedecké vysvetlenia a tiež praktické tipy, ako sa pokúsiť si túto situáciu zjednodušiť tak, aby ste vládali pokračovať v starostlivosti o bábätko.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Časté budenie v noci