Když se kojí, automaticky mačká druhé prso

Klára    19.10.2021, 11:13

Dobrý den, proč dítě mačká při kojení druhou badavku? Malé jsou dva roky, ale dělá to už asi skoro rok. Používá to jako komunikační prostředek hlavně v polospánku. Slabě spí, chce čůrat, dochází mlíko, chce na druhé prso, je neklidná.. často to doprovází tlačení a nervózní pokopávání nohama do mých stehen. Někdy to toleruji, někdy to trvá několik hodin např. nad ránem a už je to nesnesitelné. Nemůžu spát, bolí to. Tak jí prostě sundám z prsu a nedám jí, to pak brečí a je o to nervóznější. Jiné věci do ruky nechce. Když jí říkám, že mě to bolí, na moment přestane, ale jakoby automaticky se jí tam ta ruka vrátí a zas mačká.

Milá Kláro,

niekedy staršie deti pri dojčení (obzvlášť ak už v podstate dopili mliečko) robia všeličo. A je to možno bežnejšie, než si ľudia myslia, niekedy otvárame túto tému aj na našich sociálnych sieťach, pozrite si napríklad túto diskusiu:

https://www.facebook.com/MAMILA.DOJCENIE/posts/5791225000950281/

Otázka je, či vám to v podstate nevadí a považujete to len za nepríjemnosť, alebo či chcete, aby sa to skutočne zmenilo. Niektorým ženám to nevadí, pre niektoré ženy je to niečo, čo ťažko zvládajú. Ak by ste situáciu, ktorú popisujete chceli zmeniť, skúste to urobiť jemne s ohľadom na povahu bábätka, pričom neexistuje univerzálny návod, ktorý funguje pre všetkých. Táto zmena musí vychádzať z poznania vášho dieťaťa a z vášho odhodlania pre zmenu. Niektorým deťom stačí napríklad počas dojčenia ručičku držať tak, aby to vôbec nemohli robiť. Iným nie. Môžete mu dať napríklad slovíčkom "nie" najavo, že vás pri dojčení nesmie zraňovať. Máte právo dať bábätku jasne najavo, že takéto správanie vám spôsobuje bolesť alebo nepríjemné pocity. Ak by ste mali pocit, že vám toto „ladenie rádia“ spôsobuje bolesť, existujú spôsoby, ako bradavky preliečiť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Když se kojí, automaticky mačká druhé prso