Follow up otázka - Tecfidera

Zuzana    25.10.2021, 21:21

Děkuji za vyjádření k léku Tecfidera. Ještě mě napadlo - znáte reálné ženy, které přes tento lék kojily a miminka jsou v pořádku? Těch oficiálních dat a studií je opravdu velmi málo. Nemůže se miminku něco stát? Vývojově, vedlejší účinky… nemáte na nějakou takovou ženu třeba kontakt :)? Děkuji!

Milá Zuzana,

áno, poznáme ženy, ktoré Tecfideru používali, ale nevedieme si ich databázu, ani nemáme povolenie dávať na ne kontakty. Neexistuje žiadny dôvod, pre ktorý by Tecfidera malo ovplyvňovať vývoj dieťaťa alebo mala spôsobovať vedľajšie účinky, pretože množstvo tohto liečiva v materskom mlieku nemá terapeutický účinok, pretože ide o nebadateľné množstvo.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Follow up otázka - Tecfidera