Kojenie po zisteni alergie u maleho

Keya    25.10.2021, 21:26

Dobry den. Malemu zistili alergiu na vajcia a lepok-vraj to este nie je celiakia. Neviem sa dopatrat ci mam zo stravy vylucit tieto potraviny aj ja, ci to prechadza do mlieka alebo nie. Keby som len na skusku vylucila, aby sme zistili maleho reakciu, tak to nema vyznam, nakolko nemal kozne reakcie ani bolest bruska...viete mi prosim poradit?

Milá Keya,

naše odporúčanie je vyskúšať v prvej línii nasadiť bezlepkovú a bezvaječnú diétu len synčekovi. Množstvo gliandínu a bielkovín z vajec, ktoré sa nachádza v materskom mlieku je mizivé a nedáva veľmi zmysel, aby spôsobovalo problémy v drvivej väčšine prípadov. Ak samotná bezlepková diéta pre synčeka nepomôže, potom možno je to na zváženie, aby ste držali diétu aj vy, ale to by muselo byť niečo mimoriadne raritné.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie po zisteni alergie u maleho