Koniec dojčenia

Jana    08.11.2021, 13:59

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu,môj drobček má 18mesiacov a stále je plne dojčený, ale bohužiaľ posledné dva mesiace mam stále zapálené prsníky a až krvavé bradavky z toho ako ich hryzie a naťahuje, bolesť je taká ze by som chcela skončiť ale neviem ako to mam spraviť, ako to vezme malý a bojím sa ze sa mi nalejú a znova zapalia, Ďakujem za radu

Milá Jana,

v tejto situácii vám odporúčame skontaktovať sa s laktačnou poradkyňou osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

pretože bolesti a rany na bradavkách nepatria k dojčeniu rovnako ani v začiatkoch, ako aj neskôr v období dojčenia. A aj pri staršom dieťatku sa dajú urobiť kroky, aby sa situácia zlepšila. Neplatí teda, že jediným možným riešením je ukončenie dojčenia. Ak bábätko hryzie a poškodzuje tkanivo bradaviek a trpíte zápalmi prsníka, toto má svoju príčinu, ktorú je možné odstrániť aj pri staršom dieťatku. Odporúčame vám možné príčiny prejsť s laktačnou poradkyňou osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/dieta-prestalo-priberat/

https://www.mamila.sk/sk/clanky-o-dojceni/ako-pokracovat-v-dojceni-po-6-mesiaci/

A spoločne s laktačnou poradkyňou urobíte kroky pre zlepšenie situácie. Tieto kroky typicky zahŕňajú preliečenie boľavých bradaviek a spolu s tým kroky pre zvýšenie tvorby mlieka a zlepšenie dojčenia.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Koniec dojčenia