Strava počas dojčenia

Veronika    07.12.2021, 13:48

Dobrý deň, mám mesačné babatko, ktoré dojčím. V posledné dni vsak vôbec nemám chuť na jedlo, ak som hladná stačí mi trocha jedla a hneď sa zasýtim, potom mi zvyšok jedla nechuti, jem ho skôr nasilu, aj to iba trochu…. Má to vplyv na mlieko ?

Milá Veronika,

táto situácia neovplyvňuje kvalitu alebo tvorbu mlieka, avšak môže ovplyvňovať váš celkový pocit energie a schopnosť starať sa o bábätko, čo nepriamo ovplyvňuje aj dojčenie, ak napríklad nemáte energiu ponúkať bábätku dojčenie tak často, ako by to potrebovalo. Nie je typické, aby sa ženy po pôrode takto cítili a ak by tento stav pokračoval, odporúčame vám konzultovať ho s lekármi.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Strava počas dojčenia