Canesten krém počas kojenia

Zuzana    12.12.2021, 15:44

Dobrý deň. Mám mykózu na rukach - na nechtoch a okolitej koži. Kojím 6 mesačné dieťa. Môžem používať Canesten krém alebo lak proti mykóze? Všade je uvedené že kojenie je treba prerušiť. To samozrejme nechcem. Kožna mi predpisala Micetal ale nezabera mi. Dakujem za odpoved

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia môžete používať tieto prostriedky, pre bábätko je bezpečnejšie, ak budete pokračovať v dojčení. Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=3000Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Canesten krém počas kojenia