Dojčenie patrí na verejnosť

10.04.2019

Zdieľať na Facebook

Dojčiaca žena ročného dieťaťa zažila situáciu, keď ju počas dojčenia v pražskej banke ochrankár vyzval, aby prestala dojčiť a musela z banky odísť a nadojčila bábätko vonku na lavičke. K zlyhaniu ochrankára ako jednotlivca môže dôjsť, ale prečítajte si ako neadekvátne zareagovala banka vo svojom vyjadrení:

 

„Dobrý den, mrzí nás vzniklá situace. Na našich pobočkách se vždy snažíme vyjít klientům a klientkám vstříc ve všech ohledech. Pokud o podobné záležitosti od maminky víme a požádá nás o zajištění soukromí, není pro nás problém jí nabídnout adekvátní místo podle možností pobočky a s ohledem na ostatní klienty.“

Jednotliví zamestnanci môžu niekedy zlyhať, ale oficiálne vyjadrenie banky ukazuje na neznalosť toho, že dojčiace matky nepotrebujú vytváranie špeciálnych priestorov či miestností na dojčenie. Nedojčia preto, aby sa ostatní pozerali, ale jednoducho preto, že potreba dieťaťa byť dojčené je úplne bazálna a netýka sa len príjmu jedla či pitia a nedá sa nahradiť ponúknutím iných potravín alebo nápojov. Dojčenie je blízkym spojením s matkou špeciálne v situáciách, keď je dieťa v neznámom prostredí či v strese. Dojčiace matky nepotrebujú, aby sa investovalo do toho, aby mali "súkromie". Úplne stačí, že si bábätko dajú na prsník, a okolie bude pokojne ďalej pokračovať v tom, čo robilo predtým, než si ho na prsník dali.

Prečítajte si aj náš článok Dojčenie patrí na verejnosť.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Dojčenie patrí na verejnosť