Dr. Nigel Rollins o tom, ako zvýšiť počty dojčených detí

16.08.2018

Zdieľať na Facebook

Pediater dr. Nigel Rollins a odborník Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre oblasť dojčenia hovorí o tom, ako zvýšiť počty dojčených detí a pomôcť matkám s dojčením:

 

„Neustále narastá množstvo dôkazov, že ženy, ktoré chcú dojčiť, nemajú podporu, ktorú často potrebujú. Toto sme si uvedomili i vďaka nášmu výskumnému projektu (ktoré výsledky boli uverejnené v časopise LANCET). Ženy často nemajú prístup k presným informáciám a podpore z toho dôvodu, že zdravotníci nemajú dostatočné poznatky a zručnosti. Tradície v rodinách, v okolí či v spoločnosti nemajú vždy pozitívny postoj k dojčeniu. ... Investície do podpory dojčenia sú len okrajové a zďaleka nepostačujúce.

Úspech v dojčení do veľkej miery závisí od zavedenia správnych postupov pri pomoci v dojčení v zdravotníctve, v domácnostiach a v spoločnosti. Zásadný vplyv takýchto zmien je možné dosiahnuť, keď sa všetky tieto zmeny udejú naraz.

Deti majú na dojčenie zákonný nárok a dojčenie predstavuje zákonnú povinnosť štátu.

Toto celé nie je otázkou úspechu či zlyhania konkrétnych matiek. Netýka sa to toho, či vyhrá jedna skupina ľudí alebo druhá. Netýka sa to toho, čo sa ľuďom zdá príjemné alebo moderné. Ide o prežitie a zdravie žien a detí v súčasnosti a budúcich generácií.“

O. z. MAMILA sa snaží pomáhať matkám s dojčením a podporovať dojčenie už viac ako 16 rokov. Za ten čas sa nám podarilo zvýšiť počty detí dojčených v 6 mesiaci o viac než trojnásobne. Pomôžte nám pokračovať v našich aktivitách veľmi jednoducho prostredníctvom portálu https://mamila.darujme.sk/447/. Ďakujeme!

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Dr. Nigel Rollins o tom, ako zvýšiť počty dojčených detí