Kniha Praktický návod na kojení zožala nadšené reakcie v českých nemocniciach

19.06.2018

Zdieľať na Facebook

Keď vyšlo prvé slovenské vydanie knižky Praktický návod na dojčenievenovali sme slovenským nemocniciam viac ako 1500 ks kníh, aby ich mohli požičiavať ženám po pôrode. Tento mesiac sme túto úspešnú knihu vydali v českom preklade  a podobne sme venovali knihy českým nemocniciam a v týchto dňoch nás veľmi tešia nadšené reakcie, ktoré dostávame od lekárov z českých nemocníc s objednávkami ďalších výtlačkov.

 

"Začiatkom tohto mesiaca sme mali pre vás skvelé správy, že sme vydali český preklad knihy Praktický návod na dojčenie a informovali sme vás aj o tom, že sme venovali výtlačky tejto knihy do českých nemocníc. V priebehu týchto dní nám prichádzajú pozitívne reakcie z českých nemocníc z rôznych miest: Praha, Chrudim, Kroměříž, Teplice, Mladá Boleslav, Děčín, Krnov, Pardubice a Zlín s objednávkou ďalších výtlačkov knihy:

"Publikace se nám velmi líbí."

"Gratuluji k vydání... Vaši knihu už léta ve slovenštině používám jako literaturu, kterou jim zapůjčuji."

"Velmi se zabývám laktačním poradenstvím a snažím se vylepšit znalosti o kojení maminek i personálu. Vaše internetové stránky jsou mým pomocníkem. ... předáváme našim maminkám odkaz na vaše webové stránky, sami je velmi využíváme v laktačním poradenství.​"

"Úžasná knížka."

Vďaka knižkám ženy v nemocnici získajú obrázkový návod, ktorý im pomáha v začiatkoch dojčenia.

Ako pomáha kniha Praktický návod na dojčenie

Správny začiatok dokáže zásadným spôsobom ovplyvniť úspešnosť a dĺžku trvania dojčenia. Preto sme pre tehotné ženy spísali praktické návody a tipy ako dojčenie podporiť hneď po pôrode, ako sa vyhnúť mnohým problémom pri dojčení a ako ich riešiť, ak už nastanú. Keď sme vydávali túto knihu v slovenskej verzii v roku 2011, nečakali sme, že bude mať taký obrovský úspech. 

Kniha priniesla množstvo praktických informácií pomáhajúcich, aby začiatok dojčenia bol jednoduchší. Je výbornou pomôckou pre tehotné a pre ženy po pôrode.

Kvality publikácie ocenili aj vtedajší minister zdravotníctva, predsedníčka vlády ako aj riaditeľka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Kniha sa do dnešného dňa dočkala už šiestich vydaní a stala sa bestsellerom. V priebehu rokov sme dostávali množstvo vyjadrení od žien, ako napríklad túto reakciu:
„Dnes som si knižky vyzdvihla. A s nadšením som si jednu prelistovala! Budem ju všade odporúčať! Nespomínam si na žiadnu podobne prehľadnú a názornú publikáciu o dojčení. Fotky sú výborné, informácie skvelé. Veľmi ďakujem.“

Prečo vznikla potreba preložiť knihu Praktický návod na dojčenie do češtiny

Postupne vznikala čoraz akútnejšia potreba priniesť túto knihu aj českým mamičkám a ich bábätkám, aby aj im mohla pomáhať s dojčením. Preto sme nedávno zorganizovali crowdfundingovú kampaň a aj s vašou pomocou sme začiatkom júna knihu vydali v českom preklade a postupne si z tlačiarne odnášame výtlačky.

Ako si môžete knihu objednať

Ak máte o knižku v slovenčine alebo čestine, záujem aj vy, máte teraz možnosť zakúpiť si ju.

Ukážky z knihyIdeme ďalej

A úspech tejto kampane bol inšpiráciou pre prípravu vydania knihy Praktický návod na dojčenie v troch ďalších jazykoch. Podporte aktivity o. z. MAMILA, aby sme mohli vydať aj tieto preklady a čoskoro mohli aj ďalšie mamičky získavať informácie z tejto knihy.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Kniha Praktický návod na kojení zožala nadšené reakcie v českých nemocniciach