MAMILA a dojčiace ženy budú pomáhať monitorovať životné prostredie

10.04.2019

Zdieľať na Facebook

Občianske združenie MAMILA spolu s dojčiacimi matkami sa zapojí do štúdie Svetovej zdravotníckej organizácie o životnom prostredí. Budeme spolupracovať s Fakultou verejného zdravotníctva Slovenskej zdravotníckej univerzity. Pretože vedci bijú na poplach, že ak do 20 rokov niečo radikálne neurobíme s tým, ako ničíme našu planétu, tak nastane katastrofa.

 

Ničenie životného prostredia ovplyvňuje všetko – od rastlín, zvierat až po nás ľudí. Materské mlieko je zázračná tekutina a dokáže byť tiež zrkadlom kvality životného prostredia podobne ako mužské spermie, mlieko iných živočíchov či meranie látok v ovzduší. Našu planétu potrebujeme uchovať aj pre naše deti a tie sú od pitia materského mlieka závislé počas niekoľkých prvých rokov svojho života.

Štúdia WHO, do ktorej dojčiace matky prispejú darovaním materského mlieka, bude jeden z krokov, ktorý ukáže, či sme za posledné roky urobili aspoň malý krok k dodržiavaniu dohôd o zlepšovaní životného prostredia.

Ak máte ako dojčiaca matka možnosť odstriekavať materské mlieko, zvážte tiež možnosť darcovstva materského mlieka napríklad prostredníctvom bánk materského mlieka.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > MAMILA a dojčiace ženy budú pomáhať monitorovať životné prostredie