MAMILA dnes oslavuje 17 rokov

09.08.2019

Zdieľať na Facebook

MAMILA dnes oslavuje 17 rokov. Viacerí odborníci a odborníčky na dojčenie zo sveta označujú Slovensko za svetový unikát v podpore dojčenia práve vďaka aktivitám o. z. MAMILA. Prečítajte si prečo:

 

9. augusta 2002 totiž vzniklo pre podporu dojčenia občianske združenie MAMILA, ktoré založila skupina nadšených žien, ktoré už niekoľko rokov podporovali v dojčení matky vo svojom okolí. Máme teda presne 17 rokov! A symbolicky práve tohtoročné heslo Svetového týždňa dojčenia: Vráťme dojčenie matkám, vystihuje celú našu prácu a činnosť.
Cieľom aktivít MAMILY v oblasti podpory dojčenia vrátiť dojčenie matkám. Aby nemuseli vysloviť vetu: „Nemohla som dojčiť...“ Mnohým ženám dojčenie „zoberú“.

Ľudia sa domnievajú, že dojčenie sa podporuje. Táto podpora však ostáva na úrovni slovnej podpory, bez toho, aby ženy, ktoré chcú dojčiť, dostali aj praktickú podporu a pomoc.

Toto sa snažíme už viac ako 17 rokov zmeniť a aj vďaka vašej podpore sa to darí: Vďaka aktivitám MAMILY a našim laktačným poradkyniam sa podarilo v priebehu jedného desaťročia zvýšiť počty detí dojčených v 6. mesiaci. Vďaka našim aktivitám sa začalo hovoriť o možnosti dojčenia starších detí a následne sa mimoriadne zvýšil počet detí, ktoré sú dojčené aj po prvom či druhom roku života.

Postupy MAMILY sú funkčné a plošne odskúšané. Viacerí odborníci a odborníčky na dojčenie zo sveta označujú Slovensko za svetový unikát v podpore dojčenia práve vďaka aktivitám o. z. MAMILA. 

Do MAMILY patria naše členky, stovky profesionálnych laktačných poradkýň, ale aj vy - všetci, ktorí ste nás v minulosti podporili a podporujete. Pretože práve vďaka vašej podpore môžeme pokračovať v našej činnosti. Vďaka vašej podpore  na Slovensku čoraz viac žien dojčí. Je to aj vaša zásluha. Ďakujeme!

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > MAMILA dnes oslavuje 17 rokov