MAMILA dostala pozvanie na oslavy dojčenia u írskeho prezidenta

05.10.2019

Zdieľať na Facebook

Oslavy Európskeho týždňa dojčenia v piatok boli veľkolepé - u írskeho prezidenta, v Dubline v prezidentskom paláci Áras an Uachtaráin, kde prvá dáma Írskej republiky, Sabina Higgins, hostila 100 dojčiacich mamičiek s deťmi, ako aj zástupkyne rôznych organizácií poskytujúcich podporu, pomoc a poradenstvo pri dojčení. Medzi pozvanými bola aj naša poradkyňa MAMILY Brigitka Weissová so synčekom Noahom, ktorá od roku 2015 organizuje podporné skupiny dojčiacich matiek, stretnutia a rôzne podujatia pre slovenské a české dojčiace ženy žijúce v Írsku.

 

Prvá dáma Írska, Sabina Higgins, organizuje tieto stretnutia každoročne, s cieľom poukázať na veľmi nízke percentá dojčiacich žien a snahou zvýšiť ich poskytovaním kvalitnejšej pomoci a podpory dojčiacim ženám.

Tentokrát poukázala na dôležitosť získavania a poskytovania správnych informácií o dojčení, ako aj nevyhnutnosť podpory zo strany lekárov, zdravotných sestier a v neposlednom rade zo strany vlastnej rodiny a blízkych. Prvá dáma dojčila svoje štyri deti, v časoch, keď takmer nik iný nedojčil. Ako sa sama vyjadrila: „Takmer každá žena môže dojčiť, ak má prístup k správnym informáciám a podporu rodiny.”

Vo svojom príhovore opäť pripomenula dôležitosť výlučného dojčenia do 6 mesiacov ako aj Medzinárodný kódex WHO o marketingu náhrad materského mlieka.  

Ocenila prácu dobrovoľníckych organizácií a vyzdvihla neoceniteľnú dôležitosť podporných skupín dojčenia.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > MAMILA dostala pozvanie na oslavy dojčenia u írskeho prezidenta