MAMILA ponúka dialóg o dojčení na základe vedeckých faktov

20.05.2022

Zdieľať na Facebook

Podpora a pomoc s dojčením, ktorú MAMILA poskytuje, nie sú radikálne myšlienky. Rovnako ani myšlienka, že tvrdenia o dojčení majú byť odborné, musia byť podložené faktami a nemajú ženy od dojčenia odrádzať. Ponúkame všetkým – médiám aj jednotlivcom – už 20 rokov príležitosť na rozhovor, na podporu, na pochopenie a na pomoc. Sme pripravení odpovedať na všetky otázky. 

 

Konzervatívny denník Postoj pred pár dňami priniesol rozhovor s imunologičkou Jaroslavou Orosovou s názvom V našom regióne dojčiť dlhšie ako jeden rok nemá veľmi zmysel, v ktorom sa nachádzali aj informácie o dojčení. V článku bolo viacero fakticky nesprávnych tvrdení o dojčení. Na MAMILU, ako odbornú organizáciu zaoberajúcu sa dojčením, sa obrátili stovky znepokojených a zneistených žien, ktoré nás žiadali o vyjadrenie, ktoré sme poskytli. Svoje stanovisko sme podložili aj relevantnými zdrojmi, štúdiami a referenciami s konkrétnymi citátmi.

Keď nás redakcia Postoja kontaktovala, súhlasili sme s poskytnutím rozhovoru, požiadali sme o zaslanie otázok a boli sme ochotní písomne poskytnúť odpovede. V minulosti sme takýmto spôsobom poskytli vyjadrenia množstvu domácich aj zahraničných médií. Je to štandardný postup pri poskytovaní rozhovorov pre médiá, ktorý respondentom dáva možnosť dôkladnej a zodpovednej prípravy. Takýto postup redakcia Postoja odmietla. Naša ponuka pre redakciu Postoja naďalej platí.

Avšak denník Postoj priniesol nový článok s názvom O dojčení sa nediskutuje. Kritizujete kultúru materského mlieka? Zažijete mediálny lynč. Chceme sa ohradiť voči obvineniu z radikalizmu či neochoty diskutovať. Podpora a pomoc s dojčením, ktorú MAMILA poskytuje, nie sú radikálne myšlienky. Rovnako ani myšlienka, že tvrdenia majú byť odborné, musia byť podložené faktami a nemajú ženy od dojčenia odrádzať.

Ponúkame všetkým – médiám aj jednotlivcom – už 20 rokov príležitosť na rozhovor, na podporu, na pochopenie a na pomoc. Sme pripravení odpovedať na všetky otázky, ktoré sa týkajú dojčenia. K týmto odpovediam pristupujeme zodpovedne. Overujeme si fakty a pri odpovediach spolupracujeme v multidisciplinárnych tímoch. V MAMILE pôsobia expertky a experti na dojčenie v oblastiach pediatrie, neonatológie, farmácie, psychológie ako aj iných oblastí medicíny. Každodenne pomáhame ženám, ktoré sa na nás obracajú s ťažkosťami s dojčením, počúvame ich a rozprávame sa s nimi. Súčasťou našej filozofie sú vedecky overené informácie a postupy pri praktickej pomoci pri dojčení. Za 20 rokov nášho pôsobenia sme s dojčením pomohli desaťtisícom konkrétnych žien a detí.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > MAMILA ponúka dialóg o dojčení na základe vedeckých faktov