Svetový expert Dr. Jack Newman, MD, FRCPC, IBCLC odpovedá na otázky o dojčení

04.09.2019

Zdieľať na Facebook

Toto video z roku 2012 prináša rozhovor s dr. Jackom Newmanom po jednej z piatich celoslovenských konferencií pre širokú a odbornú verejnosť, ktoré o. z. MAMILA zdarma zorganizovala, aby sme mohli kvalitné a vedecké informácie o dojčení priniesť odbornej aj širokej verejnosti

 

Na otázky o dojčení odpovedá svetový expert a profesor pediatrie Dr. Jack Newman, MD, FRCPC, IBCLC, zakladateľ medzinárodnej kliniky pre podporu dojčenia International Breastfeeding Center a odborný garant programu vzdelávania laktačných poradkýň, IBCLC.

Dr. Jack Newman, je členom o. z. MAMILA a za jeho dlhoročného vedenia sa na Slovensku občianskemu združeniu MAMILA podarilo významne zvýšiť počty dojčených detí.

Vďaka našim aktivitám a informáciám, ktoré MAMILA vďaka dr. Jackovi Newmanovi priniesla, sa začalo hovoriť o možnosti dojčenia starších detí a následne sa mimoriadne zvýšili počty detí, ktoré sú dojčené aj po prvom či druhom roku života.

Priniesli sme na Slovensko myšlienku kontaktu koža na kožu po pôrode ako aj overené postupy pri praktickej pomoci ženám s dojčením.

Viacerí odborníci na dojčenie zo sveta považujú podporu dojčenia, ktorú o. z. MAMILA už viac ako 17 rokov robí, za unikátnu.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Svetový expert Dr. Jack Newman, MD, FRCPC, IBCLC odpovedá na otázky o dojčení