Svetový týždeň dojčenia: Dojčenie nás baví

06.07.2020

Zdieľať na Facebook

Myšlienku osláv Svetového týždňa dojčenia (a v októbri Európskeho týždňa dojčenia) priniesla organizácia Svetová aliancia za podporu dojčenia (WABA). Ženy majú vtedy možnosť zažiť ocenenie za to, že dojčia, a podporu, aby v dojčení pokračovali. Na Slovensku oslavujeme Svetový týždeň dojčenia pod záštitou MAMILY. Pre rok 2020 sa oslavy ponesú v duchu hesla: Dojčenie nás baví. Pripravili sme pre vás súťaže a rôzne akcie.

 

Počas minulých rokov občianske združenie MAMILA pripravovalo oslavy v mnohých mestách Slovenska, Českej republiky a Európy. Išlo tradične o prvý augustový týždeň. Súčasťou osláv boli stretnutia podporných skupín dojčenia, pikniky, besedy, pochody, workshopy, besedy, premietania filmov o dojčení, výstavy, podujatia pre deti a rodiny, živá dojčiaca reťaz. Uvidíme, čo prinesie tento rok a aké možnosti osláv prinesie súčasná situácia. Je možné, že budeme musieť mnohé z osláv presunúť do online priestoru a budeme preto dojčenie oslavovať celé leto.

Preto sme sa rozhodli, že začneme s oslavami už v júli. Pridajte sa k oslavám dojčenia vašimi príspevkami pre podporu dojčenia, za ktoré vás aj odmeníme. Čo pripravujeme:

1. Súťaže každý týždeň

Každý júlový týždeň môžete prispievať príspevkami, ktorými môžete podporiť a povzbudiť ďalšie ženy v dojčení. Ženy, ktoré možno práve teraz ťažko odolávajú poznámkam okolia, že by už mali prestať dojčiť, že sa je potrebné už konečne vyspať alebo že svoje bábätko rozmaznávajú, ak ho dojčia vtedy, keď to potrebuje.

Tento týždeň pokračujeme druhou súťažou s otázkou Čo ma na dojčení teší?

Svoje odpovede píšte do komentára na našom Facebooku. Ak chcete, môžete označiť aj svoje kamarátky či známe, aby sa o tejto súťaži dozvedelo viac ľudí. Stojí to za to, pripravili sme totiž až 6 cien. Získať môžete:

Sledovať budeme, ktoré odpovede najviac povzbudili ostatné ženy. V nedeľu 12. júla vyhodnotíme, ktorá z odpovedí na túto otázku získala najviac označení „Páči sa mi to“ (lajkov). Autorky šiestich najúspešnejších príspevkov oceníme zaujímavou cenou.

Cenu však bude môcť získať aj ktorákoľvek ďalšia autorka príspevku: 7. augusta, na záver Svetového týždňa dojčenia, vyžrebujeme zo všetkých komentárov jeden a jeho autorku oceníme zaujímavou cenou.

2. Veľká výzva počas celého mesiaca júl

Zvlášť chceme oceniť a podporiť ženy, ktoré dojčia väčšie bábätká. Spúšťame výzvu na natáčanie reakcií vašich detičiek na ponúknutie dojčenia. Videá zverejníme počas prvého augustového týždňa a na konci Svetového týždňa dojčenia, teda 7. augusta, oceníme tri videá s najvyšším počtom označení „Páči sa mi to“ (lajkov).

 

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Svetový týždeň dojčenia: Dojčenie nás baví