Všetko o tom, ako sa bábätko učí jesť (príkmy)

18.11.2020

Zdieľať na Facebook

Pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o tému príkrmov, tuhej stravy a toho, ako sa bábätko učí papať prinášame možnosť vypočuť si hodinovú prednášku. Žiadne zložité teórie. Iba jednoduché vysvetlenia, ktoré rýchlo pochopíte a uvidíte kŕmenie bábätiek v úplne inom svetle. Nielenže je v jedle pre bábätká chaos, z jedla sa stal strašiak a mnoho rodičov pristupuje ku kŕmeniu bábätiek s obavami, aby niečo nepokazili. Ako teda na to? Vypočujte si náš kurz, kde sa prehľadne a rýchlo dozviete všetko, čo o príkrmoch potrebujete vedieť.

 

Postup pri zavádzaní príkrmov má potenciál výrazne pozitívne alebo negatívne ovplyvniť dojčenie. Zistite ako.

Máločo mätie rodičov tak veľmi ako to, ako začať bábätko kŕmiť jedlom. Veď vlastne sa tento celý proces ani len nenazýva jedením jedla. Má názov "zavádzanie príkrmov" či "podávanie tuhej stravy".  Rodičia majú pocit, že v informáciách o jedle pre bábätká je chaos. Ten sa navyše každý rok mení. Dnes už prestáva byť jasné, v ktorom mesiaci majú bábätká dostať prvé jedlo. Čo majú dostať ako prvé jedlo, sa zdá byť ťažšia otázka ako všetky maturitné otázky spolu. Vlastne možno ani nie, veď predsa to má byť mrkva. Alebo žeby nie? 

Tento kurz sa zaoberá dojčenými aj nedojčenými bábätkami. Odpovie vám na otázku, ako postupovať pri kŕmení dojčených bábätiek jedlom. Či dojčiť pred kŕmením bábätka jedlom alebo po nakŕmení bábätka. Potrebujú dojčené bábätká piť umelé mlieko, keď začínajú jesť príkrmy?

Má sa pri zavádzaní príkrmov postupovať podľa tabuliek? Je odôvodnené dávať bábätku niektorú potravinu v nejakom konkrétnom mesiaci? Existujú potraviny, ktoré bábätko nemá dostávať? Čo je vlastné zdravé bábätku dávať?

Rodičia chcú dávať bábätkám jedlo, ktoré by pre ne bolo zdravé a vhodné. Ale čo to presne znamená? Majú rodičia doma variť alebo kupovať hotové príkrmy? Je niečo, čo bábätko nesmie jesť a prečo?

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Všetko o tom, ako sa bábätko učí jesť (príkmy)