Vyškolili sme viac ako 240 zdravotných asistentiek

15.06.2018

Zdieľať na Facebook

V spolupráci so Zdravými regiónmi sme ukončili rozsiahli projekt vzdelávania 240 zdravotných asistentiek a asistentov, ktorí budú ženám a bábätkám pomáhať s dojčením v rómskych marginalizovaných komunitách, prevažne na východnom Slovensku.

 

Okrem toho sme v priebehu tohto času školili 8 zdravotných asistentiek, ktoré budú pomáhať ženám a bábätkám s dojčením v nemocniciach.

Pre organizáciu Zdravé regióny sme tiež zrealizovali školenie o infekčných ochoreniach a zahrnuli sme aj informácie o potrebe pokračovať v dojčení pri jednotlivých ochoreniach. 

Okrem toho sme v rámci tohto projektu urobili porovnávaciu štúdiu o dojčení v majoritnej populácii a v marginalizovaných rómskych komunitách.

MAMILA na POHODE

7. júla nájdete MAMILU na festivale POHODA, kde si budete môcť vypočuť diskusiu o dojčení.

Praktický návod na dojčenie v češtine

Vydali sme český preklad knihy Praktický návod na dojčenie a v minulom týždni sme distribuovali prvé výtlačky záujemcom a zadarmo sme poslali knihy do všetkých českých nemocníc ako darček pre mamičky, ktoré potrebujú pomoc a podporu pre dojčenie.

Dnes sme išli do tlačiarne pre zvyšné výtlačky knihy, držte palce, vyložíme a prevezieme takmer pol tony kníh :)

Podporte naše aktivity, aby sme mohli spoločne pomáhať s dojčením

Popri tom sa naplno venujeme tomu, čo je našou každodennou prácou – denne okrem rôznej administratívy spojenej s chodom občianskeho združenia odpovedáme na stovky vašich otázok v poradni dojčenia, v emailoch, telefonicky, denne poskytujeme supervíziu našim poradkyniam dojčenia a nosenia, ktoré denne osobne navštívia stovky matiek, odpovedia na množstvo emailov a telefonátov a stretnú sa desiatkami matiek denne na podporných skupinách dojčiacich matiek  a školách dojčenia pre tehotné. 

Na všetko toto potrebujeme vašu podporu. Vopred veľmi pekne ďakujeme každému z vás, ktorý svojou podporou bude s nami pomáhať mamičkám s dojčením.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Vyškolili sme viac ako 240 zdravotných asistentiek