Zaslali sme 118 kníh o dojčení slovenským pôrodniciam

27.08.2019

Zdieľať na Facebook

Vďaka grantu Nadácie KIA Motors Slovakia vznikla tento rok šanca doplniť stav zásob kníh v nemocniciach, o z. MAMILA tento mesiac do slovenských pôrodníc zaslať 118 ks knihy o dojčení s názvom Praktický návod na dojčenie.

 

V roku 2011 sme spustili úspešný projekt s podporou Ministerstva zdravotníctva SR, vďaka ktorému slovenské pôrodnice dostali 1500 ks knihy Praktický návod na dojčenie, ktorá ženám hospitalizovaným po pôrode pomáhala vďaka fotografiám a jednoduchým textom riešiť otázky spojené s dojčením.

Vďaka grantu Nadácie KIA Motors Slovakia tak môžeme pomôcť zvýšiť šance žien na bezproblémové dojčenie vďaka podpore a informáciám hneď v po pôrode. Občianske združenie MAMILA dobrovoľnícky pokrylo časti projektu, ktoré si vyžadovali vytvorenie databázy kontaktov pre zasielanie kníh slovenským nemocniciam, prípravu sprievodných materiálov pre zásielky, komunikáciu s nemocnicami, balenie kníh a ich rozposlanie. Takisto dobrovoľnícky o. z. MAMILA vykrylo propagáciu na internete, sociálnych sieťach a v médiách a vypracovanie záverečnej správy grantu. Náklady na telekomunikačné a internetové služby, tlač materiálu na rozposlanie vykrylo o. z. MAMILA z vlastných zdrojov. Ďakujeme aj za vašu podporu, bez ktorej by sme nemohli vykryť ostatné náklady na projekt vlastnými zdrojmi.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Mamila.sk > Úvod > Zaslali sme 118 kníh o dojčení slovenským pôrodniciam