Pokračovací kurz poradenstva pri nosení v Žiline

Dátum:
8. február 2020 (sobota)
Miesto:
Rodinné centrum Rozprávka, Žilina, P. O. Hviezdoslava 9
Cena:
29,- €, pre členky 25,- €
Cena Kč:
750,- Kč, pre členky 650,- Kč

Občianske združenie MAMILA pozýva absolventky a absolventov základného kurzu poradenstva pri nosení na pokračovací jednodňový kurz poradenstva pri nosení.

Kurz vedú Veronika Mihalská a Mirka Hašková.

Skúsené laktačné poradkyne a poradkyne nosenia. Obe študovali fyzioterapiu a majú dlhoročné skúsenosti s nosením, poradenstvom a lektorovaním kurzov .
Kurz ponúka ďalšie poradenské, komunikačné a praktické zručnosti pre poradkyňu nosenia. Vytvoríme priestor na zdieľanie skúseností z praxe, ktoré sa vám podarilo získať po základnom kurze.
Z úväzov sa skamarátime s Robin’s hip carry, alebo Sľučku na bok a jeho využitím pre rôzne situácie.
Ukážeme si možnosti dojčenia v nosičoch a podiskutujeme o populárnom „vyklápaní“ spiacich bábätiek.
Na niekoľkých modelových situáciách si ukážeme vhodné spôsoby komunikácie s rodičmi.

Kto sa môže zúčastniť? Absolventky a absolventi základného kurzu poradenstva pri nosení

PROGRAM

8. február 2020 (sobota)

08:30 - 09:00 Registrácia

09:00 - 09:15 Zoznámenie sa

09:15 - 10:15 Zdieľanie poradenských skúseností

10:15 - 10:30 Prestávka

10:30 - 12:00 Robin’s hip carry – kedy je vhodný + nácvik poradenského postupu

12:00 - 13:00 Obed

13:00 - 13:30 Dojčenie v nosiči

13:30 - 14:00 Praktický nácvik práce s matkou

14:00 - 14:15 Prestávka

14:15 - 14:45 "Vyklopenci" - či, kedy a ako "vyklápať"

14:45 - 15:30 Praktický nácvik zvládnutia rôznych poradenských situácií (simulované situácie)

15:30 - 15:45 Prestávka

15:45 - 17:00 Otázky a odpovede, vyhodnotenie kurzu a odovzdanie osvedčení

CENA KURZU

Poplatok za kurz uhraďte v príslušnej výške bankovým prevodom najneskôr do 31. januára 2020.  Podľa možnosti neuhrádzajte poplatok poštou. Zasielajte ho na účet o. z. MAMILA: 2800344839/8330 (FIO banka), IBAN: SK4683300000002800344839, BIC kód/SWIFT: FIOZSKBAXXX. Pri bankovom prevode treba uviesť údaje, ktoré dostanete aj v potvrdzovacom emaile. Prihláška bude považovaná za záväznú až po zaplatení poplatku.

Pro zájemce z ČR:
Poplatek uhraďtě v príslušné výšce v českých korunách ihned po odeslání přihlášky bankovním převodem. Zasílejte ho na účet o. z. MAMILA v ČR v Kč, číslo účtu: 2200344827/2010 (FIO banka), IBAN: CZ9520100000002200344827, BIC kód/SWIFT: FIOBCZPP. U bankovního převodu je potřeba uvést údaje, které dostanete aj v potvrzovacím emailu po odoslání přihlášky. Přihláška bude považovaná za závaznou až po zaplacení poplatku.

MIESTO KONANIA

Miesto konania je Rodinné centrum Rozprávka, Žilina, P. O.Hviezdoslava 9.
Je to asi 5 minút peši od autobusovej stanice a asi 3 minúty od železničnej stanice. Pri vjazde autom z Hviezdoslavovej ulice je v tesnej blízkosti centra platené parkovisko - v sobotu len do 12:00. Priamo pred vchodom do budovy sa nesmie parkovať (je to súkromný pozemok železiarstva). Peši sa dostať do centra môžete z Národnej ulice vchodom do dvora vedľa Pizzeria Carolina. 

Centrum sa nachádza na 1. poschodí.
Prineste si so sebou prezuvky. K dispozícii je šatňa na odloženie vecí, herňa pre deti a doprovod a tiež mini kuchynský kútik s mikrovlnkou a kanvicou. Na prízemí je kočikáreň, ktorá sa zamyká, takže si tam môžete odložiť kočík.

V blízkosti centra sú reštaurácie a pizzéria, kde sa dá najesť alebo sa odtiaľ dá objednať jedlo. Budeme však radi ak k občerstveniu na obed prispejete tak, aby sme sa mohli naobedovať spoločne a nemuseli na obed chodiť. Do prihlášky do poznámky, prosím, uveďte, či máte možnosť priniesť nejaké občerstvenie, ktoré by sme mohli spoločne na obed ochutnať, ako napríklad: chlieb/pečivo; slaný koláč; sladký koláč; ovocie; zelenia; nátierka; šalát; mäta/medovka do vody a čaju. Kurzu sa môžete zúčastniť aj v prípade, že nemáte možnosť niečo priniesť.

K dispozícii bude malé občerstvenie (káva, čaj), miestnosť pre deti ako aj kuchynka s potrebnými riadmi, mikrovlnkou a varnou kanvicou. Ubytovanie, stravu ako aj prípadného sprievodcu k svojmu dieťaťu si každý účastník zabezpečuje sám.

Ak máte malé deti či bábätká, môžete kurz absolvovať spoločne s nimi, svoje deti môžete počas programu dojčiť, môžu byť s vami, prípadne vám so starostlivosťou o ne môže pomôcť nejaká ďalšia osoba, ktorá má ako váš sprievodca na kurz vstup zdarma. Pre deti je k dispozícii miestnosť s hračkami a v prípade dobrého počasia aj dvor s trávnikom.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Prineste si prosím so sebou zaťaženú bábiku, vyrobiť si ju môžete napríklad nasledovným postupom:
http://yvettesramblings.blogspot.sk/2013/12/how-i-made-babywearing-demo-doll.html
Taktiež si môžete priniesť svoje obľúbené šatky a nosiče.

Detailné informácie a pokyny ku kurzu budete mať k dispozícii v linku, ktorý dostanete po prihlásení sa na kurz.

TEŠÍME SA NA STRETNUTIE S VAMI!

Vyplnením registračného formulára súhlasíte so spracovaním svojich osobných údajov. Vaše osobné údaje spracúvame podľa týchto zásad.

Máte záujem? Zaregistrujte sa na tento kurz.

Členovia o. z. MAMILA, prihláste sa tu (formulár sa vám vyplní automaticky a budete mať nárok na členskú zľavu z kurzu, ak máte uhradený členský príspevok za tento rok).
Nečlenovia, prosíme, vyplňte nasledujúci formulár.

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Štát *:      
Platba v *:      
 
Mamila.sk > Pre poradkyne > Oznamy o kurzoch > Pokračovací kurz poradenstva pri nosení v Žiline