Dojčenie a prechladnutie, bolesť hrdla matky – čím zmierniť príznaky ochorenia

Je škoda, že dojčiace ženy často nadobudnú dojem, že ak majú zdravotné ťažkosti, tak sa nemôžu liečiť. To nie je pravda. Dojčiace matky môžu užívať väčšinu liekov.

Ak vás bolí hrdlo a chcete zmierniť príznaky svojho ochorenia, môžete si dať celú škálu prípravkov proti kašľu.

Rovnako ako bežné prípravky používané pri prechladnutí, napr. Ibalgin, Paralen a pod.

Vo všeobecnosti počas dojčenia, ak je to potrebné, môžete užívať lieky, ktoré sa bežne užívajú pri prechladnutí, bolesti hrdla, vrátane sprejov do nosa, hrdla, prípadne potrebných antibiotík predpísaných lekárom. 

Pri niektorých liekoch proti kašľu je lepšie vyhnúť sa pseudoefedrínom, pretože môžu niekedy znížiť tvorbu mlieka, ale pre bábätko taktiež nepredstavujú problém. Ako najvhodnejšie sa z toho dôvodu môžu javiť lieky bez pseudoefedrínu, čiže napríklad antitusiká nekodeínového typu (ako napríklad Stoptussin, Robitussin, Tussin, Sinecod, Paxeladine).

Zároveň vás môže upokojiť i to, že materské mlieko poskytuje dojčenému bábätku mnohé imunitné látky a faktory, ktoré ho pred ochorením chránia, a aj keď náhodou ochorie, tak mu materské mlieko pomôže, aby ochorenie malo miernejší priebeh. Vďaka dojčeniu zvládnu bábätká i staršie deti ochorenie lepšie, väčšinou ochorenia trvajú kratšie a majú ľahší priebeh. 

Mamila.sk > Články o dojčení > Dojčenie a prechladnutie, bolesť hrdla matky – čím zmierniť príznaky ochorenia