Nemohla som dojčiť, lebo: „Moje bábätko stále plakalo, vadilo mu moje mlieko."

Nesprávna rada: "Bábätko plače, lebo mu vadí materské mlieko, nechutí mu, bolí ho bruško, trpí pri dojčení a dojčenie je preňho trápenie, na umelom mlieku by bolo oveľa spokojnejšie."

Skutočnosť: Materské mlieko je šité presne na mieru vášho bábätka, je šité na mieru jeho tráviacej sústavy, obsahuje látky a faktory, ktoré pri trávení materského mlieka pomáhajú a uľahčujú ho. Obsahuje jedinečné bielkoviny, ktoré sa nachádzajú iba v materskom mlieku, obsahuje látky, ktoré chránia celý tráviaci trakt aj črevá. Materské mlieko bábätkám nevadí, materské mlieko pre bábätká priamo určené.

Ak bábätko plače, ľudia veľmi často dezinterpretujú jeho správanie. Nerozumejú jeho signálom. Nevedia, ako presne napĺňať jeho potreby alebo sa boja napĺňať jeho potreby. Plač je komunikácia a plačúcemu bábätku sa dá pomôcť. Profesionálna laktačná poradkyňa MAMILY sa s vami stretne a ukáže vám, čo môžete robiť, keď bábätko plače.

V MAMILE sa môžete obracať na náš tím skúsených lekárok a lekárov a ďalších odborníkov a odborníčok, ktorí vám budú vedieť v rámci svojej expertízy poradiť, ako zvládnuť plač bábätka. A môžete sa na to spoľahnúť.

Čo by vám nikto nemal povedať, keď vaše bábätko plače?

  • „Plače, lebo nemáš dobré mlieko."
  • „Plače, lebo ho bolí bruško."
  • „Plače, lebo sa zle stravuješ."
  • „Plače, lebo ty si nervózna a ono tú nervozitu z teba cíti."
  • „Plače, lebo ho máš stále na prsníku a prekrmuješ ho."

Svetový týždeň dojčenia 2023: Nech môžu dojčiť

Tohtoročný svetový týždeň dojčenia bude venovaný výroku, ktorý ženy vyslovujú pomerne často: „Nemohla som dojčiť." V tomto výroku sa skrýva sklamanie, frustrácia z ukončenia dojčenia, ale aj počiatočné želanie dojčiť. NECH teda môžu dojčiť!

Mamila.sk > Články o dojčení > Nemohla som dojčiť: Bábätko stále plakalo, vadilo mu moje mlieko