4. Ako pije 2-dňové bábätko (2 Day Old)


 

Vysvetlenie k videu: Toto bábätko na videu má len 40 hodín. Je celkom dobre prisaté. Všimnite si bradu v prsníku; nos, ktorý nie je v prsníku, a bábätko pokrýva väčšiu časť dvorca dolnou perou ako hornou perou.
V prvej časti videa toto bábätko niekedy pije s pauzou v brade, ale väčšinou dudluje bez pitia.
Matka používa stláčanie prsníka, ale nie vždy tak, ako to odporúčame. Mala by stláčať, keď bábätko saje, ale nepije, a nie vtedy, keď vôbec nesaje.
Stláčanie prsníka v tomto veku (pred tým, než sa zvýši tvorba mlieka) často funguje po niekoľkých sériách stláčania. Neskôr, keď je tvorba mlieka vyššia, funguje stláčanie prsníka väčšinou okamžite.
Približne v čase 1 minúta videa začne bábätko naťahovať bradavku a nie je spokojné s pomalým tokom mlieka.
V čase 1 minúta 14 sekúnd začne bábätko piť intenzívne a je možné vidieť niekoľko páuz za sebou.
Matka stláča prsník, až kým bábätko už nepije, potom prestane stláčať (1 minúta 30 sekúnd). Bábätko začne znovu sať v 1. minúte 37. sekunde. Bábätká, ktoré sú prisaté a hladné, začnú sať samy od seba. Netreba bábätko štekliť po nožičke alebo za uškom. Bábätká na prsníku nezaspávajú preto, že by boli unavené, ale preto, lebo je tok mlieka pomalý. Ako zaistiť dobrý tok mlieka?
1. dobrým prisatím
2. stláčaním prsníka, keď bábätko saje, ale nepije
Pozrite si video č. 10 Zavádzanie laktačnej pomôcky, kde sa bábätko zobudí a intenzívne pije, keď sa tok mlieka znovu zvýši. Všimnite si, že približne v 2. minúte znovu začne fungovať stláčanie prsníka.

Mamila.sk > Pre matky > Názorné ukážky správneho dojčenia > Video o dojčení 4 (Ako pije 2-dňové bábätko)