Manipulácia s bábätkom

Dátum:
27. - 28. 1. 2024 (sobota - nedeľa)
Miesto:
Trnava, Centrum pomoci pre rodinu, Štefánikova 46
Cena:
120,- €, pre členky 100,- €
Cena Kč:
2 940,- Kč, pre členky 2 450,- Kč

Srdečne pozývame profesionálne laktačné poradkyne na kurz manipulácie s bábätkom. Kurz vedie skúsená lektorka psychomotorického vývoja, profesionálna laktačná poradkyňa Mgr. Iva Bolehovská.

Kurz trvá dva dni.

Kto sa môže zúčastniť? Certifikované laktačné poradkyne a poradcovia, ktorí absolvovali základný kurz .

PROGRAM KURZU

1. deň

8:15 – 9:00 Registrácia
9:00 – 9:45 Úvodné slovo a zoznámenie
9:45 – 10:00 Prestávka
10:00 – 11:00 Vysvetlenie vplyvu a dôležitosti správnej manipulácie pre zdravie a vývoj psychomotorických zručností dieťaťa, prečo nedokážeme zaobchádzať s bábätkom prirodzene a intuitívne správne, princípy a zásady správnej manipulácie
11:00 – 11:10 Prestávka
11:10 – 12:00 Najčastejšie chyby a nevhodné postupy, stereotypy používané v našej populácii (pomôcky, mýty, generačné rozdiely v pohľade na témy), spôsob vedomého odbúravania nesprávnych manipulačných návykov a stereotypov, práca so ženami, ktoré sa boja manipulácie s bábätkom
12:00 – 13:00 Obed
13:00 – 14:00 Vysvetlenie správneho psychomotorického vývoja (PMV) do 3 mesiaca, zdvíhanie/položenie bábätka, nosenie na rukách, podávanie bábätka inému človeku, stimulačné postupy v polohe na chrbte, brušku, bokoch pri bežnej starostlivosti, bežné postupy pri zaobchádzaní s bábätkom pri prebaľovaní
14:00 – 14:10 Prestávka
14:10 – 15:30 Správna manipulácia s bábätkom pri dojčení, odgrgávaní, umývaní, najčastejšie chybné postupy a návyky pri zaobchádzaní s bábätkom vo veku 0 – 3 mesiacov
15:30 - 15:45 Prestávka
15:45 - 17:00 Praktický nácvik na bábikách a ukážka na živom bábätku vo veku 0 - 3 mesiacov

2. deň

9:00 –  9:30 Privítanie, otázky a odpovede
9:30 – 9:40 Prestávka
9:40 – 11:00 Workshop o manipulácii s dieťaťom v II. trimenone (3. - 6. mesiac, správny PMV medzi 3 – 6 mesiacom, zdvíhanie/položenie bábätka, nosenie na rukách, podávanie bábätka inému človeku, stimulačné postupy v polohe na chrbte, brušku, bokoch pri bežnej starostlivosti, správna manipulácia s bábätkom pri dojčení, najčastejšie chybné postupy a návyky pri zaobchádzaní s bábätkom vo veku 3 – 6 mesiacov
11:00 - 11:10 Prestávka
11:00 – 12:00  Praktický nácvik na bábikách a živom bábätku vo veku 3 - 6 mesiacov
12:00 – 13:00 Obed
13:00 – 14:00 Vysvetlenie PMV dieťaťa v III. a IV. trimenone (6 - 9 mesiac a 9 – 12 mesiac), vysvetlenie správneho PMV v tomto období, správna manipulácia s bábätkom v III a IV trimenone, zdvíhanie/položenie bábätka, nosenie na rukách, podávanie bábätka inému človeku, stimulačné postupy v polohe na chrbte, brušku, bokoch pri bežnej starostlivosti, správna manipulácia s bábätkom pri dojčení
14:00 – 14:10 Prestávka
14:10 – 15:00 Stimulačné postupy vedúce k schopnosti lezenia a ich dôležitosť, najčastejšie chyby a návyky spojené s týmto obdobím, vhodné/nevhodné pomôcky, ukážka na bábikách a živom bábätku. 
15:00 – 16:00 Vývoj schopností sedieť, stáť, kráčať, vývoj detskej nohy (pevná obuv verzus barefoot), zhrnutie a záver

CENA KURZU

Poplatok za kurz uhraďte v príslušnej výške bankovým prevodom podľa pokynov, ktoré dostanete v emaile po odoslaní prihlášky. Svoju prihlášku potvrďte platbou čo najskôr po registrácii. Kapacita kurzu je priestorovo obmedzená. Prihláška bude považovaná za záväznú až po zaplatení poplatku. V prípade, že sa nebudete z vážnych dôvodov môcť kurzu zúčastniť, vrátime vám registračný poplatok v plnej výške späť.

Pro zájemce z ČR:
Poplatek uhraďte v príslušné výšce v českých korunách bankovním převodem podle pokynu, které obdržíte v emailu po odeslání přihlášky. Přihláška bude považovaná za závaznou až po zaplacení poplatku.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Miesto konania je Centrum pomoci pre rodinu v Trnave. V Trnave je spoplatnené parkovanie, s výnimkou času v nedeľu do 12:00. Miesto konania je priamo v centre mesta Trnavy, v blízkosti sú reštaurácie, obchodné centrá, ihriská.

K dispozícii bude malé občerstvenie (káva, čaj), miestnosť pre deti ako aj kuchynka s potrebnými riadmi, mikrovlnkou a varnou kanvicou. Ubytovanie, stravu ako aj prípadného sprievodcu k svojmu dieťaťu si každý účastník zabezpečuje sám.

Ak máte malé deti či bábätká, môžete kurz absolvovať spoločne s nimi, svoje deti môžete počas programu dojčiť, môžu byť s vami, prípadne vám so starostlivosťou o ne môže pomôcť nejaká ďalšia osoba, ktorá má ako váš sprievodca na kurz vstup zdarma. Ak vaše dieťatko práve nepotrebuje žiadnu intenzívnu starostlivosť (pretože napríklad spí), môže sa sprievodca zúčastniť programu. Pre deti je k dispozícii miestnosť s hračkami.

Do prihlášky do poznámky, prosím, uveďte, či máte možnosť priniesť nejaké občerstvenie, ktoré by sme mohli spoločne na obed ochutnať, ako napríklad: chlieb/pečivo; slaný koláč; sladký koláč; ovocie; zelenia; nátierka; šalát; mäta/medovka do vody a čaju. Kurzu sa môžete zúčastniť aj v prípade, že nemáte možnosť niečo priniesť.

TEŠÍME SA NA STRETNUTIE S VAMI!

Vyplnením registračného formulára súhlasíte so spracovaním svojich osobných údajov. Vaše osobné údaje spracúvame podľa týchto zásad.

Máte záujem? Zaregistrujte sa na tento kurz.

Členovia o. z. MAMILA, prihláste sa tu (formulár sa vám vyplní automaticky a budete mať nárok na členskú zľavu z kurzu, ak máte uhradený členský príspevok za tento rok).
Nečlenovia, prosíme, vyplňte nasledujúci formulár.

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Štát *:      
Platba v *:      
 
Mamila.sk > Pre poradkyne > Oznamy o kurzoch > Manipulácia s bábätkom