Používanie antiperspirantu počas dojčenia

Zuzana    12.03.2013, 10:32

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na Váš názor ohľadom používania antiperspirantu počas dojčenia. Prenikajú z neho škodlivé látky do mliečka? Ja sa snažím ho nepoužívať často, lebo aj tak viem, že to nie je najzdravšie aj pre mňa. Niekedy sa tomu ale nedá vyhnúť, najmä ak idem do spoločnosti. Mám 14 mesačného syna, prvých pár mesiacov som nepoužívala antiperspirant vôbec a teraz tak cca 3x do týždňa (je to síce kozmetika z mŕtveho mora, ale stále obsahuje aj syntetické látky). Ďakujem za odpoveď želám pekný deň a všetko dobré, Zuzana

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia nie je používanie antiperspirantu problém, tak ako v prípade iných látok sa do materského mlieka nedostávajú žiadne merateľné hodnoty nejakých látok. Takže používanie antiperspirantu je potom už len otázkou názoru na ich používanie vo všeobecnosti a rozhodnutie o ich používaní je nezávislé od skutočnosti, že dojčíte.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Používanie antiperspirantu počas dojčenia