DOJČENIE - MAMILA, o. z.

Občianske združenie MAMILA poskytuje pomoc, poradenstvo a podporu ženám, rodinám a deťom počas celého obdobia trvania dojčenia. Veľmi dobre rozumieme frustrácii žien, ktoré sa rozhodnú dojčiť a zistia, že iba rozhodnutie nestačí. Potrebujú, aby im niekto skutočne pomohol. Takúto pomoc poskytujú osobne laktačné poradkyne MAMILY.Zdieľať na Facebook

Novinky

K článku v HN: Ako nemocnice v ČR budú podporovať dojčenie?

08.07.2024

Prečítajte si našu reakciu na článok v Hospodářských novinách (ČR), v ktorej sa vyjadrujem k tomu, či sa v CR štát rozhodol "tepať" zdravotníkov, či majú nemocnice za úlohu matky rozkojiť.

Dojčenie v lete

19.06.2024

Potrebuje v horúcich dňoch výlučne dojčené bábätko tekutiny navyše? Môže sa dojčiaca matka kúpať v bazéne? Môže pokračovať v dojčení pri ochorení tráviaceho traktu, napr. salmonelóze? Prečítajte si náš článok venovaný dojčeniu v letnom období.

Rodili ste v posledných rokoch?

18.06.2024

Pomôžte nám zistiť, aký je skutočný stav podpory dojčenia v slovenských pôrodniciach za posledné obdobie. Ak ste v posledných mesiacoch rodili, alebo poznáte ženy, ktorým sa narodilo nedávno bábätko, vyplňte, prosím, prieskum o podpore dojčenia v slovenských pôrodniciach, pomôžte nám tak získať čo najviac údajov. Ďakujeme! Prečo je také kľúčové, aby ste pomohli získať čo najviac údajov pre prieskum?

Aj vás vystrašili nesprávne informácie o bylinách na zvýšenie tvorby mlieka?

05.06.2024

Laktačná poradkyňa vám na zvyšovanie tvorby mlieka okrem iného odporučila aj byliny. Vy ste si pri googlení prečítali diskusie, ktoré vás zneisteli ohľadne nežiaducich účinkov či ich množstva. Ako to v skutočnosti je, si prečítajte v našom článku, kde nájdete súbor otázok a spoľahlivých odpovedí ohľadne užívania senovky, benediktu či moringy pri zvyšovaní tvorby mlieka.

Naša poradňa dojčenia oslavuje 13 rokov

09.06.2024

poradni dojčenia o. z. MAMILA medzinárodný tím odborníkov na dojčenie už 13 rokov odpovedá na vaše otázky o dojčení. Zodpovedali sme ich už viac ako 8700. Z množstva odpovedí sme vypracovali články na najčastejšie sa vyskytujúce otázky - o grckaní, spánku, kolike, priberaní či dojčení starších detí. Tieto články nájdete v sekcii Dojčenie a...
Pomôžte nám udržať chod poradne. Podporte naše aktivity. Ďakujeme!

Škôlka a dojčenie

01.04.2024

Máte staršie dojčené dieťatko a čaká ho nástup do škôlky? Mnohým ženám okolie nesprávne radí, aby už teraz začali s odstavovaním dieťatka. Tlak na odstavenie odôvodňujú predstavou o tom, že dojčenie bráni dieťaťu v rozvoji samostatnosti, hovoria o tom, že dieťa bude pri nástupe do škôlky plakať alebo nebude vedieť zaspať práve preto, že je ešte stále dojčené. Prečítajte si, v čom vám dojčenie práve naopak môže pomôcť pri nástupe dieťatka do škôlky a tiež skúsenosti iných žien.

Aj ženy s mentálnym postihnutím si zaslúžia dojčiť

21.03.2024

Prečítajte si prehľadnú príručku spracovanú špecificky pre ženy s mentálnym postihnutím, ktorú sme pripravili v spolupráci so združením venujúcim sa pomoci znevýhodneným skupinám ľudí. Ďakujeme, že podporujete aktivity MAMILY, aby sme sa mohli venovať aj takýmto dôležitým projektom.

93 % výrobcov fľašiek použiva falošné, nepravdivé, nevhodné alebo zavádzajúce tvrdenia

20.03.2024

Národný prieskum v Nemecku sa vo februári 2024 zameral na tvrdenia v reklamách výrobcov fľašiek. Reklama zacielená na rodičov malých bábätiek má potenciál znížiť počty dojčených detí a preto je analogická s reklamou na cigarety alebo alkohol. Ak sa totiž rodičia spoľahnú na tvrdenia, že fľašky sú "prirodzené", ich používanie neovplyvňuje dojčenie a odporúčajú ich používať aj zdravotníci, potom nemusí byť ľahké vrátiť sa späť k dojčeniu. Prečítajte si však aké, ešte omnoho šokujúcejšie zistenie, v prieskume zistili.

Reakcia na článok o užívaní byliniek v Hospodářských novinách

14.03.2024

Bylinky na zvyšovaní príjmu materského mlieka zo strany bábätka nie sú postrach, dokážu doslova zachrániť dojčenie, obzvlášť vtedy, ak žena zároveň podnikne kroky na celkové zlepšenie dojčenia. Nedostatočný príjem materského mlieka patrí medzi najčastejšie príčiny, pre ktoré ženy prestávajú dojčiť skôr, ako pôvodne zamýšľali. Prečítajte si našu reakciu na článok v Hospodářských novinách.

Predpôrodná príprava na dojčenie online zdarma

27.02.2024

MAMILA vám teraz zdarma ponúka ucelený kurz predpôrodnej prípravy na dojčenie, ktorá pokrýva aj témy ako spánok bábätiek či nosenie bábätiek. A to všetko v 4 videách, ktoré vám prinesú množstvo nových informácií nielen pred pôrodom, ale aj keď už bábätko máte. Videá vznikli vďaka TV Doktor.

Sledujte nás aj na X (Twitteri)

10.11.2023

MAMILU môžete sledovať na sociálnych sieťach, špecificky na Facebooku a Instagrame. Máme aj svoj kanál na YouTube. V týchto dňoch intenzívne rozvíjame náš profil na X (bývalom Twitteri). Pridajte sa k nám aj na X.

Vláda ČR uprednostnila záujmy bábätiek a žien pred ziskami firiem

08.10.2023

Po dlhom čase práce vláda ČR 27. septembra 2023 rozhodla o významnom opatrení pre podporu dojčenia a ochrany všetkých žien a detí. Prijala nové opatrenia smerujúce k obmedzeniu negatívneho vplyvu marketingu náhrad materského mlieka. Prečítajte si, čo to znamená pre ochranu dojčenia.

MAMILA má akreditáciu MZ ČR

08.08.2022

MAMILA získala akreditáciu Ministerstva zdravotníctva Českej republiky pre kurzy laktačného poradenstva pre zdravotníkov. MAMILA už 20 rokov venuje energiu školeniu nemocníc, lekárov, zdravotníkov tak, aby pomáhali kvalitu starostlivosti o ženy a bábätká v oblasti dojčenia. Aby mohli ženy dostávať informácie, ktoré sú kľúčové pre dojčenie už v pôrodniciach. Aby tie informácie boli jednotné a rady pri problémoch s dojčením účinné.

Magnetky: Dojčenie nás baví (a zvieratká tiež)

20.05.2022

Zažite kopec zábavy s magnetkami rozličných zvieratiek a vyskúšajte si, kde sa dojčí malý sloník, delfín alebo netopier. Skúste vďaka magnetu pripojiť zvieracie mláďatko či dieťatko k jeho mamičke. Týchto ručne vyrábaných magnetiek sa nebudete vedieť nabažiť. Sada 20 drevených magnetiek (veverička, mačička, zebra, delfín, slon, netopier, prasiatko, ježko, zebra a dieťatko). Kúpou týchto magnetiek prispievate na pomoc s dojčením. Pretože na dojčení záleží. 

MAMILA ponúka pomoc ukrajinským ženám a deťom

28.02.2022

Ženy a bábätká predstavujú mimoriadne zraniteľnú skupiny v čase vojen či humanitárnych kríz. V čase tehotenstva, pôrodu, po pôrode a pri dojčení im zdarma ponúkame pomoc laktačných poradkýň v teréne či prostredníctvom videohovorov. Máme v príprave novú stránku pre ukrajinské ženy, kde čoskoro pribudnú preklady materiálov do ukrajinčiny, ponúkame zdarma nosiče a pomôcky na dojčenie a koordinujeme množstvo dobrovoľníčok, ktoré sú pripravené pomôcť. 

Pri nákupoch na internete môžete bezplatne podporiť dojčenie

07.01.2022

MAMILA je príjemcom podpory na portáloch Givenio Dobromat. Pri nákupoch na internete vám tieto portály umožňujú podporiť činnosť o. z. MAMILA a to bez toho, aby to vás stálo čo i len cent navyše. Z každého vášho nákupu tak viete podporiť pomoc pri dojčení a podporu dojčenia.

Kurzy pre vás: Príkrmy aj výchova detí

05.06.2021

Z pohodlia domova si vypočujte naše kurzy, kde sa dozviete, ako začať bábätko kŕmiť jedlom alebo ako vychovávať deti, ktoré sú už väčšie, začínajú sa prirodzene odstavovať a vy potrebujete okrem dojčenia a nosenia nájsť aj ďalšie nástroje na komunikáciu s nimi.

Ak si v ČR zavoláte laktačnú poradkyňu MAMILY, preplatí to poisťovňa

02.01.2020

Od konca roku 2019 začala Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky preplácať laktačné poradenstvo poskytované certifikovanými laktačnými poradkyňami MAMILY v Českej republike. Všetky potrebné informácie o tejto možnosti je možné nájsť na stránke VZP ČR, kde je link na stránku MAMILY v češtine: www.kojim.cz. Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky aj naďalej prepláca laktačné poradenstvo poskytované certifikovanými laktačnými poradkyňami MAMILY v Českej republike. Medzičasom sa k nej pridali štyri ďalšie české zdravotné poisťovne: Vojenská zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra.

Jedinečná šanca vypočuť si prednášky dr. Nilsa Bergmana

28.08.2018

MAMILA zorganizovala konferenciu s popredným neurovedcom dr. Nilsom Bergmanom.  Dr. Bergman je vyhľadávaný svetový prednášateľ a možnosť vypočuť si jeho prednášky z konferencie bola na Slovensku jedinečná. Pre tých z vás, ktorí konferenciu nestihli, prinášame jedinečnú možnosť - pozrieť si záznam z prezentácií dr. Nilsa Bergmana spolu s tlmočením do slovenčiny.

Články
Pozrite si profil pinnera MAMILA na Pintereste.