Láska, život boj - dojčenie po rakovine prsníka

Porodiť postupne tri deti a ani raz neuspieť s dojčením. Vyskúšať všetko. Tvrdo bojovať. Nespať deň – noc. Zúfalstvo, pocit neúspechu vyústili až do popôrodných depresií. O tom mi rozprávala moja známa Charlotta.

Človek niekedy potrebuje viac času pochopiť a odpustiť si - nedávať si za vinu to, čo sa síce pokúšal vyriešiť, ale jednoducho to nešlo.

Pokus o štvrté dieťa a túžba konečne uspieť v dojčení sa nevydaril. Namiesto toho prišla rana – dvojnásobná: zákerná rakovina. Obrala ju o prsník, ale niečo jej aj dala a to zistila, až keď bola v 18. týždni tehotenstva. Zázračne všetko išlo dobrým smerom. Dieťatko bolo zdravé.

Po narodení kvôli istým komplikáciám muselo byť prvé tri dni na prístrojoch.

Ale ona sa nevzdávala a začal kolotoč odsávania. Na tretí deň uvidela prvé kvapky mlieka a sľúbili jej, že na ďalší deň si môže konečne dieťa privinúť na svoju hruď. Bábätko sa prisalo a dojčilo – dojčilo – dojčilo! Ako je to vôbec možné? Bol to sen? Výlučne bolo dojčené celých 6 mesiacov. S jedným prsníkom! Úspešne pokračovali 1,5 roka.

Píšem v krátkosti, sama sa viac rozpísala vo svojej knižke. Chcem každú jednu z vás, ktorej sa nedarí, povzbudiť. Nikdy nie je nič stratené. Charlotta pozdravuje.

            Alžbeta Johansson

            Foto: Maria Westling, WMARTPHOTO  (The pro photos)

 

 

 

 

 

 

 

Mamila.sk > Pre matky > Príbehy matiek o dojčení > Dojčenie po rakovine prsníka: Láska, život, boj