Kurzy o dojčení pre nemocnice a zdravotníkov v SR a ČR

Ponuka pre zdravotníkov

Ak máte záujem, môžete sa individuálne prihlásiť na niektorý z našich kurzov o dojčení a získať certifikát profesionálnej laktačnej poradkyne. Zdravotníčkam a zdravotníkom poskytujeme na kurzy zľavu vo výške 25 %. V závislosti od miesta konania sa školenia uskutočňujú buď v slovenčine alebo češtine. Budeme sa tešiť na stretnutie s vami!

Ponuka pre pôrodnice a nemocnice

V MAMILE náš medicínsky tím zložený z špecialistiek na laktačnú medicínu, lekárok a lekárov, zdravotných sestier, psychologičiek a psychoterapeuta poskytuje školenia pre personál nemocníc. Náš systém školení patrí do siete organizácií IBCLE, ktoré poskytujú vzdelávanie umožňujúce získať titul laktačnej konzultantky s názvom IBCLC. Naše školenia poskytujeme zdarma a radi za vami prídeme priamo k vám. Školenia poskytujeme v slovenčine, češtine alebo angličtine, podľa vášho výberu. Obsah školení je zameraný na každodennú prax a realitu a pripravíme vám ho na mieru podľa vašich predstáv.

Pre pôrodnice a nemocnice ponúkame rozličné typy kurzov:

1) Ukážkový poldenný kurz s prednáškou a videami, diskusiou a workshopom a praktickými ukážkami nových postupov pri pomoci pri dojčení priamo na oddelení (čas trvania: 4 - 6 hodín, podľa záujmu). Takéto kurzy sa uskutočnili vo viacerých nemocniciach na Slovensku; napríklad: Žilina, Liptovský Mikuláš, Bardejov, Rimavská Sobota, Brezno, Banská Štiavnica, Košice, Poprad, Nové Zámky, Dunajská Streda, Bratislava - Kramáre, Bratislava - Antolská, Bratislava - Ružinov, Nitra, Trnava, Brno (ČR), Jihlava (ČR).

2) Plný 30-hodinový kurz podľa požiadaviek WHO na školenie zamestnancov o dojčení pre baby-friendly nemocnice. Ide o praktický kurz, kde sa okrem iného dozviete:

 • ako pomôcť matkám, aby sa dokázali starať o svojich novorodencov a aby ich chceli dojčiť
 • ako pomôcť matkám, aby sa nebáli s dieťaťom manipulovať tak, aby ho mohli správne prisať
 • ako pomôcť matkám sledovať príjem novorodenca z prsníka
 • ako pomôcť novorodencovi, ktorý je spavý
 • ako pomôcť novorodencovi, ktorý sa nechce prisávať
 • ako pomôcť matke, ktorá má "vpáčené" alebo "ploché" bradavky
 • ako pomôcť matkám, ktoré majú bolestivo naliate prsníky
 • ako predísť ragádam a ako ich riešiť
 • ako pomôcť matkám po cisárskom reze
 • ako realizovať kontakt koža na kožu po vaginálnom pôrode a po cisárskom rez
 • ako zaistiť bezpečnosť novorodencov v rámci systému rooming-in
 • ako riešiť otázky dokrmovania novorodencov

Súčasťou kurzu sú praktické ukážky jednotlivých riešení priamo na oddelení.

3) Kurz pripravený na špecifické témy podľa vašich požiadaviek (manažment hypoglykémia, manažment hyperbilirubinémie, zachovanie dojčenia v mimoriadnych situáciách, dojčenie chorých detí, dojčenie predčasne narodených detí, hodnotenie výdatnosti dojčenia, Kangaroo Mother Care - materská starostlivosť klokankovaním - a význam pre dojčenie a mnohé ďalšie). Alebo môžeme kurz pripraviť len pre časť zamestnancov nemocnice - napríklad pre pôrodné asistentky. Niektoré z možných tém si môžete pozrieť aj tu.

4) Konzultácie pre vedenie nemocnice a prednostov a primárov oddelení pri zavádzaní systému baby-friendly nemocníc alebo pri plánovaní školení všetkých zamestnancov v oblasti podpory dojčenia a pomoci s dojčením.

5) Online vzdelávanie v oblasti podpory kontaktu koža na kožu s dr. Nilsom Bergmanom. Z pohodlia domova si môžete vypočuť záznam z vedeckej konferencie, ktorá sa zaoberá kontaktom koža na kožu, bondingom, starostlivosťou o predčasne narodené deti, pomocou matkám, aby sa dokázali o svoje deti starať. Tento kurz si stačí objednať na našej stránke a môžete získať 2 celé dni vzdelávania. 

Pre realizáciu školení nie je rozhodujúci počet účastníkov.

V prípade záujmu o tieto kurzy nás kontaktujte na adrese: dojcenie@mamila.sk a môžeme dohodnúť na konkrétnych termínoch a ostatných detailoch.

Mamila.sk > Pre zdravotníkov > Kurzy pre nemocnice