Predpôrodná príprava na dojčenie

Pripravte sa v tehotenstve nielen na pôrod, ale aj na to, čo príde po pôrode. Absolvujte teraz prípravu na dojčenie z pohodlia svojho domova a zdarma. Prinášame vám sériu prehľadných a zrozumiteľných informácií, ktoré si môžete pozrieť vo videách TV Doktor. Videá sú užitočnou pomôckou pre páry, ktoré svoje bábätko ešte len čakajú, ale zodpovedajú aj mnohé otázky, ktoré si práve teraz kladú ženy s bábätkom po narodení.

Prečo sa na dojčenie pripravovať

Väčšina žien v tehotenstve počíta s tým, že dojčenie bude po pôrode automatické. A aj by to tak bolo, keby ženy zažívali správny začiatok dojčenia a žili sme v spoločnosti, v ktorej ľudia vnímajú dojčenie ako normu. Pozrite si rozhovor s profesionálnou laktačnou poradkyňou MAMILY, v ktorom sa dozviete, ako všetky základné informácie o dojčení a tiež ako riešiť situácie, kedy sa už dojčenie skomplikuje a ženy vnímajú dojčenie ako bolestivé, majú zápal prsníka alebo sa bábätko neprisáva, či sa prisáva len na jeden prsník, alebo hryzie pri dojčení.

Ako riešiť problémy s dojčením

Kedy sa začne tvoriť materské mlieko? Je to odlišné pri pôrode cisárskym rezom? Ako a kedy začať s dojčením? Podľa čoho si vybrať pôrodnicu? Čo rozhoduje o tom, koľko mlieka získa bábätko z prsníka? Ovplyvňuje to aj veľkosť prsníkov? Ako dokáže dojčenie pomôcť matke porozumieť bábätku a jeho potrebám? Tieto a mnohé iné otázky nájdete zodpovedané vo videu s profesionálnou laktačnou poradkyňou MAMILY.

Pomôžte nám s prípravou ďalších videí a materiálov, ktoré pomôžu ženám a bábätkám s dojčením, podporte dojčenie darom alebo poukážte 2 % z daní MAMILE.

Kopec zaujímavostí o spánku bábätiek

V prípade, že bábätko dobre nespí a plače, rodičia často pochybujú, či nie je hladné, alebo či je materské mlieko dostatočne výživné. Situáciu komplikujú rôzne očakávania, napríklad že bábätko má samo pokojne zaspinkať, ak má naplnené potreby (prebalené bábätko s plným bruškom). Realita rodičov často zaskočí. Ako sa starať o spánok bábätka? Ako vyzerá typický spánok bábätiek? Ako súvisí spánok s dojčením? Pozrite si toto video, ktoré vám poskytne účinné nástroje, ako bábätku pomôcť so spánkom a ako tak znížiť mieru plaču a nespokojnosti.

Nosenie uľahčuje dojčenie - ako a kedy začať s nosením bábätka po narodení?

Nosenie sa deje od nepamäti. Nosenie sa začína už v tehotenstve. Bábätko ho očakáva aj po narodení. Aj ľudia, ktorí nepoužívajú na nosenie pomôcky, strávia s bábätkom veľa času na rukách, pretože bábätko sa v kontakte upokojí a jednoduchšie zaspí. Ak sa použijú na nosenie pomôcky, rodičia získajú dve voľné ruky, vďaka čomu môžu napĺňať nielen potreby bábätka, ale aj tie svoje.

Pozrite si video s laktačnou poradkyňou a certifikovanou poradkyňou nosenia, ktoré zodpovie na otázky kedy začať s nosením, či je lepšie použiť šatku alebo nosič, ale tiež ako správne nosiť a ako dlho nosiť bábätko počas dňa. A čo chrbátik bábätka?

Mamila.sk > Pre matky > DOJČENIE A ... > Médiá a dojčenie > Predpôrodná príprava na dojčenie