Dojčenie v ľahu

Miška    14.06.2022, 11:02

Dobrý deň. Je možné, že mám príliš veľké prsia na dojčenie v ľahu? Akokoľvek si ľahnem, bradavku mám vždy pritlačenú na matraci. Aj keď si ľahnem na chrbát je nasmerovaná dole k matracu a príliš nízko pre moju 3 týždňovú dcéru na prisatie. Existuje aj nejaká iná možnosť ako dojčiť v ľahu?

Milá Miška,

prostredníctvom internetu nie je jednoduché zodpovedať túto otázku. Vo všeobecnosti môžete úpravy pre dojčenie v ľahu urobiť podľa návodu v tomto videu:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/#D

alebo v tomto článku:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/polohy-pri-dojceni/

v ktorom nájdete aj informácie o tom, v akých iných polohách môžete dojčiť. V ľahu sa môžete snažiť odkloniť chrbát tak, aby sa prsník a bradavka dostali do lepšej pozície. Pozrite sa tiež na návody k iným polohám v ďalších videoukážkach:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

Pre získanie konkrétneho návodu, ktorý by vyhovoval konkrétne vám s vaším bábätkom, vám odporúčame stretnúť sa s profesionálnou laktačnou poradkyňou MAMILY osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie v ľahu