Info dojcenie

Danica    08.11.2022, 12:50

Dobry den, vcera ma prijali do nemocnice koli akutnej oblickovej kolike, dosyala som infuzie od bolesti nakolko obycajny paralen do zily samozrejme nezabral.. dnes mi zavadzali stent a pravdepodobne ma prepustia domov, doma mam 3mesacu dcerku, po akej dobe proaim Vas mozem opat kojit, dakujem

Milá Danica,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod, aby ste čakali na návrat k dojčeniu. Môžete dojčiť hneď, ako budete môcť byť so svojím bábätkom, aj keby ste potrebovali ešte nejaké lieky užívať doma. Ak by ste to potrebovali, odporúčame vám stretnúť sa s niektorou z profesionálnych laktačných poradkýň MAMILY:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby ste pomohli vášmu bábätku s návratom k dojčeniu. Trávte teraz s bábätkom veľa času vo fyzickom kontakte, ideálne koža na kožu. Naučte sa rozlíšiť, kedy vaše bábätko na prsníku pije:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

a pomôžte mu získavať viac mlieka zlepšením prisatia:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-sa-dieta-prisava/

Výsledkom akejkoľvek správnej polohy by malo byť správne asymetrické prisatie, pri ktorom dolná pera bábätka pokrýva väčšiu časť dvorca ako horná pera a nos sa prsníka nedotýka. Od správneho prisatia totiž závisí dobré pitie bábätka.

A tiež si pozrite fotky rôznych polôh pri dojčení a toho, ako v nich dosiahnuť správne asymetrické prisatie:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/polohy-pri-dojceni/

Naučte sa, ako pomôcť bábätku stláčaním prsníka, aby vypilo viac mlieka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/stlacanie-prsnika/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Info dojcenie