Kojenie s liekom Xeljanz

Lenka    26.10.2023, 12:17

Dobrý deň, chcem sa informovať ešte tu mám bábätko 1,5 mesiaca plne kojené od narodenia žiadny problém. Užívala som 40mg prednisone, v kojení som pokračovala, ale teraz mi chcú nasadiť biologickú liečbu Xeljanz, dr povedal že pri tomto lieku sa kojit nesmie. Ďakujem pekne za odpoveď

Milá Lenka,

z hľadiska dojčenia je lepšie využiť iné lieky, napríklad Infliximab alebo certolizumab. Spýtajte sa preto svojho lekára na tieto možnosti. pre 1,-5-mesačné bábätko je dojčenie nesmierne dôležité a má zmysel nasadiť liečbu, pri ktorej je možné pokračovať v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie s liekom Xeljanz