Mast Doxiproct plus

Alena    13.11.2023, 19:21

Dobrý den kojím roční dceru. Trápí mě anální fisury a byla mi předepsaná tato mast 2* denně. V pribalovemm letáku píší že se látky lidokain-hydrochlorid a dexamethason-acetát vylučují do mateřského mléka a buď se má kojení ukončit nebo tuto mast nepoužívat. Mažu jen malou oblast konečníku, opravdu tuto mast nemohu používat? Děkuji

Milá Aleno,

z hľadiska dojčenia táto masť nepredstavuje žiaden problém. Obe tieto látky budú pôsobiť lokálne, preto ich budete dostávať formou masti. A to znamená, že sa látky nebudú vstrebávať systémovo, . ide o lokálnu aplikáciu, do materského mlieka sa budú dostávať nemerateľné, stopové množstvá, ktoré nemajú akým spôsobom ovplyvniť zloženie materského mlieka či jeho tvorbu. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mast Doxiproct plus