Pantoprazol a dojcenie

Nela    22.05.2013, 13:44

Dobry den, chcela by poprosit o radu. Lekarka mi predpisala pantoprazol, 2x denne dojcim takmer 16 mesacnu dcerku. Mozem ho bezpecne uzivat? za odpoved dakujem.

Milá Nela,

z hľadiska vlastností tohto lieku je pantoprazol ideálny liek pre dojčiace matky, z hľadiska vášho dieťatka sa nemusíte vôbec obávať. Užívajte tento liek a pokračujte v dojčení bez obmedzení tak ako doposiaľ.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Pantoprazol a dojcenie