Dermatovenerologická ambulancia

katarina    23.05.2013, 08:44

Dobry den, kojim 4 mesacnu dcerku a mam v plane navstivit dermatovenerologicku ambulanciu, kde si chcem dat osetrit (neviem, akym sposobom, ci tekutym dusikom, alebo inak) iste vyrastky na tvari (nieco ako fibromy). Nebude to mat vplyv na kojenie? A co lokalna anesteza (ak sa rozhodnu mi tie vyrastky vyrezat)? Budem velmi rada, ak mi k tejto teme napisete viac. Dakujem.

Milá Katarína,

takéto ošetrenie akéhokoľvek typu (aj laserom či chirurgické odstránenie daného útvaru) môžete z hľadiska dojčenia bez obáv podstúpiť. Lokálne anestetiká (mezocain, lidocain) sú z hľadiska dojčenia úplne bezpečné a bez obáv môžete dojčiť hneď.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dermatovenerologická ambulancia