Syr niva

Svetlana    28.06.2013, 12:36

Dobry den, chcela by som sa opytat ci ako kojacia matka 15 mesacnej dcerky mozem jest syr niva a podobne plesnive syry (brie, camembert...). Dcerka je kojena na poziadanie a prikrmovana. Dakujem za odpoved a chvalim vasu stranku, nasla som v nej vela informacii, ktore som potrebovala.

Milá Svetlana,

na rozdiel od obdobia tehotenstva, kedy môže byť potenciálne nebezpečné konzumovať takéto syry, počas dojčenia nie je z hľadiska dojčenia dôvod ich nejesť.

Prečítajte si aj náš článok o tom, ako sa môže stravovať dojčiaca matka:

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/strava/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok