Dojcenie a menstruacia

miroslava    11.07.2013, 18:01

dobry den,dcerka sa narodila jun 2012 a prvu menstruaciu som dostala januar 2013,odvtedy som ich mavala tak priemerne kazdych 20 dni,,plus,minus,a teraz od 9.juna nic,dcerka je este plne dojcena aj popri strave,tak sa chcem spytat ci je normalne ze ich nemam alebo je niaky problem,dakujem pekne

Milá Miroslava,

na vašu otázku nie je jednoduché odpovedať. Je pravda, že pre dojčiace matky môže byť normálne, že nemajú menštruáciu veľa mesiacov či rokov po pôrode. Vy ste však mali menštruáciu pravidelnú. Posun cyklu môže vyvolať veľa faktorov, dojčenie môže byť jedným z nich. Okrem toho si skúste urobiť tehotenský test. Ak by ste mali pochybnosti o tom, čo sa deje, navštívte svojho gynekológa. Ak situácia nie je spojená s tehotenstvom či dojčením, riešte ju rovnako, ako by ste ju riešili, keby ste nedojčili.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a menstruacia