Ako ho nakojit, ked len dudle?

Lenka    26.10.2011, 21:46

Nas maly ma 13 dni a neviem ho nakojit. Uz v porodnici bol na prsniku aj 2 hodiny kym sa ako tak napapal. To som ale este nevedela, ze to nie je normalne. Po dvoch dnoch som mala znicene bradavky. Laktacna poradkyna v nemocnici si s nami presla techniky dojcenia, aj usudila, ze maly sa krasne prisava. Problem mame ale ten, ze po prisati sa len 2-3 krat a potom si bradavku prechyti a uz len dudle. Museli ho parkrat dokrmovat a nasledne aj doma sme uz siahli po odsavacke a flasi. Co s tym? dakujem za kazdu radu

Milá Lenka,

existuje vysvetlenie na to, prečo váš synček dudluje. Bábätká dudlujú, pretože neprijímajú dostatok mlieka. Na to poukazujú aj bolestivé bradavky, o ktorých píšete. "Krásne prisatie" ešte neznamená, že bábätko aj skutočne dobre pije. Takže ak prehltne len 2 - 3-krát, znamená to, že tok mlieka nie je dostatočný.

Z toho, čo píšete, by vo vašom prípade pomohla úprava dojčenia. Skúste podniknúť všetky kroky, ktoré sú popísané v tomto materiály o zvýšení tvorby mlieka.
Odporúčame vám, aby ste vyhľadali osobnú pomoc poradkyne pri dojčení, ktorá zhodnotí pitie bábätka a pomôže vám tak, aby vaše bábätko začalo získavať viac mlieka z prsníka. V mnohých prípadoch stačí urobiť potrebné úpravy v polohe, prisatí a použiť stláčanie prsníka a situácia sa zlepší. Niekedy treba podniknúť aj ďalšie kroky, ktoré sú popisované v zmieňovanom materiály - ako napríklad užívanie byliniek v kapsuliach.
Pozrite si videá prisávania a pitia a skúste ich napodobniť:
http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

Navyše k videám si prečítajte tento návod na to, ako sa bábätko prisáva:
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/ako-sa-dieta-prisava/

Od správneho prisatia totiž závisí dobré pitie bábätka.
A tiež si pozrite fotky správneho prisatia:
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/spravne-prisatie-fotky/

Naučte sa, ako pomôcť bábätku stláčaním prsníka:
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/stlacanie-prsnika/

Ak už synčeka dokrmujete, robte to laktačnou pomôckou priamo na prsníku, pretože to má mnohé výhody:

- synček bude zároveň piť mlieko aj z prsníka

- fľaša môže celú situáciu s dojčením skomlikovať

 Vo vašej situácii potrebujete praktickú pomoc poradkyne čo najrýchlejšie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako ho nakojit, ked len dudle?