Vitamin B6

veronika    31.10.2014, 19:33

dobry den prajem, rada by som sa spytala ci mozem popri dojceni uzivat Magne B6 kde % ucinnej latky ODD je B6 357,14% a pri hladani info som narazila, ze B6 sa pouziva na znizenie prolaktinu.

Milá Veronika,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod, pre ktorý by ste nemohli užívať tento prípravok. Nemalo by to mať vplyv na dojčenie ani množstvo materského mlieka. Máme skúsenosti s používaním oveľa vyšších dávok vitamínu B6 bez toho, aby znižovalo tvorbu mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok