Jenamazol a dojčenie

Petra    04.11.2014, 23:10

Dobrý deň,mám ročného syna ktorého kojím. Mala som hnisavú angínu,lekár mi predpísal antibiotiká. Po ich dobratí som dostala vaginálnu mykózu. Môžem popri dojčení užíť vaginálne jenamazol(obsahuje klotrimazol)? Liek je voľnopredajný. Ďakujem za odpoveď,Petra

Milá Petra,

klotrimazol nepredstavuje popri dojčení žiaden problém. Môžete ho používať a zároveň dojčiť bez obmedzení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Jenamazol a dojčenie