Codein a zenaro

Veronika    09.12.2014, 14:53

Dobry den chcem sa opytat ci nejako lieky codein a zenaro mozu ublizit babatku pri kojeni a ci ich uzivanie ovplyvnuje tvorbu mlieka. Maly bude mat 9 mesiacov. Codein mam uzivat asi 6 dni. Dakujem.

Milá Veronika,

z hľadiska bábätka nepredstavuje ich užívanie žiaden problém. Zenaro môže v niektorých situáciách znížiť tvorbu mlieka - vo veku vášho bábätka by toto však už nemusel byť až taký problém, závisí od toho, ako dojčenie funguje.. Avšak pri oboch liekoch môžete dojčiť naďalej bez obmedzení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Codein a zenaro